Aktualności

M&S Pomorska Fabryka Okien oraz M&S Okna i Drzwi po raz kolejny w gronie Gazel Biznesu

05.02.2016

Za nami XVI edycja rankingu „Gazele Biznesu”. W 2015 roku, po raz kolejny, doceniono spółki grupy MS więcej niż OKNA: M&S Okna i Drzwi oraz M&S Pomorską Fabrykę Okien.

Wyróżnienia wręczono na tegorocznej gali w SopociePracowitość, sumienność i wytrwałość to cechy niezbędne w biznesie. Są podstawą sukcesu firmy. Słupska Grupa MS stawia na nieprzerwany rozwój innowacji i wysoką jakość swoich produktów. Działania te doceniono poprzez włączenie jej spółek do grona Gazel Biznesu. Wyróżnienia wręczono na tegorocznej gali w Sopocie.

Kryteria spełniane przez firmy uwzględnione w rankingu
Firma musi rokrocznie odnotowywać wzrost przychodów – odnotowanie choć jednej straty dyskwalifikuje ją z rankinguKażda edycja rankingu obejmuje badaniami wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające ją lata. Aby ubiegać się o tytuł Gazeli Biznesu, firma musi spełnić szereg wymagań. Na początek – musi umożliwić analizę swoich wyników finansowych przynajmniej za okres trzech badanych lat. Jej działalność musi być rozpoczęta przed badanym okresem i trwać nieprzerwanie do dziś.

Co więcej, w roku bazowym (w przypadku tej edycji – 2012) jej przychody musiały mieścić się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych. Firma musi rokrocznie odnotowywać wzrost przychodów – odnotowanie choć jednej straty dyskwalifikuje ją z rankingu.

Czym jest ranking Gazele Biznesu?
O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych latAutorem zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich firm, przygotowywanego dla dziennika „Puls Biznesu”, od 2001 roku jest Coface. Największa polska wywiadownia gospodarcza dysponuje bogatą i wciąż aktualizowaną bazą informacji o firmach, która jest podstawą do przygotowania rankingu. W ostatniej edycji nagrodzono 373 przedsiębiorstwa w województwie pomorskim.

Coroczna analiza statystyczna i jakościowa tysięcy polskich przedsiębiorstw jest niezbędna do przygotowania rankinguCoroczna analiza statystyczna i jakościowa tysięcy polskich przedsiębiorstw jest niezbędna do przygotowania rankingu, w którym znajdują się nie tylko firmy spełniające twarde kryteria, ale też te najbardziej wiarygodne. Ranking ma na celu wskazanie i wyróżnienie najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich polskich firm.

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat. Ranking publikowany jest w specjalnym dodatku do dziennika „Puls Biznesu”, nie uwzględnia wyników grup kapitałowych, a udział w nim jest bezpłatny.

źródło i zdjęcia: M&S Pomorska Fabryka Okien

Firma powiązana:

MS więcej niż OKNA

Telefon 59 841 08 00, 801 608 608 (infolinia)
www.ms.pl
info@ms.pl

MS więcej niż OKNA