Aktualności

Nowe etykiety energetyczne ErP i konfigurator z udziałem Stiebel Eltron

03.02.2016

Od 26 września 2015 roku produkty zużywające energię (ERP) należy ocenić w zakresie efektywności energetycznej i wyposażyć w ujednoliconą, europejską etykietę efektywności energetycznej.

Nowa etykieta UE do identyfikacji istotnych informacji będzie wiążąca. Konsumenci skorzystają z tego rozporządzenia, ponieważ różnice między obecnymi urządzeniami będą bardziej widoczne w przyszłości. Nowa etykieta jest w zasadzie podobna do poprzedniej, znanej konsumentom z dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Jak wcześniej, zostały wykorzystane kategorie z kolorowych pasów, od zieleni (bardzo skuteczny) do czerwonego (bardzo nieefektywne).

STIEBEL ELTRON z zadowoleniem przyjmuje dyrektywę UE i zapotrzebowanie na transparentne oznakowanie zużycia energii. Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są dla spółki głównymi kryteriami w rozwoju nowych urządzeń i zdecentralizowanego zaopatrzenia w ciepłą wodę.

STIEBEL ELTRON udostępnia specjalnie przygotowany pod tym kątem prosty program. Wystarczy w kilku krokach skonfigurować swój projekt, a system wygeneruje odpowiednią etykietę efektywności energetycznej. Do wyboru jest etykieta urządzenia, etykieta dla systemu ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Konfigurator etykiety efektywności energetycznej

źródło i zdjęcie: Stiebel Eltron