Aktualności

Jak dobrać styropian do ocieplenia budynku – akcja edukacyjna PSPS na targach BUDMA 2016

29.01.2016

Podczas targów BUDMA 2016 Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) prowadzić będzie akcję edukacyjną w ramach Programu "Gwarantowany Styropian". Na stoisku Stowarzyszenia (nr 44 w Pawilonie 4) konsumenci uzyskają informacje na temat prawidłowego doboru i zastosowania styropianu oraz samodzielnej wstępnej weryfikacji jego jakości przed zakupem.

Jako patron merytoryczny targów BUDMA 2016 czujemy się zobligowani do przekazania odwiedzającym tę branżową imprezę rzetelnej wiedzy o tym, jak ocieplać budynki– "Jako patron merytoryczny targów BUDMA 2016 czujemy się zobligowani do przekazania odwiedzającym tę branżową imprezę rzetelnej wiedzy o tym, jak ocieplać budynki, by skutecznie obniżyć wydatki na ich ogrzewanie". – mówi prezes PSPS Kamil Kiejna.

– "Dla celów Programu "Gwarantowany Styropian" opracowaliśmy wytyczne dotyczące właściwego doboru styropianu do poszczególnych aplikacji oraz metodę wstępnej oceny jego jakości. Mottem Programu jest hasło "Jakość musi ważyć!", ponieważ waga styropianu w dużym stopniu determinuje jego cechy izolacyjne i wytrzymałościowe. To bardzo istotna informacja dla konsumentów".

Goście stoiska PSPS otrzymają materiały informacyjne zawierające m.in. wskazania prawidłowych parametrów styropianu oraz, opracowane wspólnie z Instytutem Techniki Budowlanej, minimalne wagi różnych odmian białego i szarego styropianu.

– "Stosując się do tych zaleceń i ważąc paczkę styropianu, można jeszcze przed zakupem wstępnie sprawdzić, czy jakość wyrobu jest zgodna z tym, co podaje jego etykieta. Zainteresowani zobaczą, jak łatwo jest to zrobić". – zaprasza szef branżowej organizacji.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 wystawiać się będzie w Pawilonie 4, stoisko numer 44.

Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Producentów Styropianu (PSPS)

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, powołane w 2009 roku, zrzesza wiodących na polskim rynku producentów izolacyjnych płyt styropianowych stosowanych w budownictwie. Organizacja współtworzy normy techniczne i przepisy prawne dotyczące produkcji i zastosowań styropianu do termoizolacji w budownictwie. Stowarzyszenie współdziała z krajowymi i zagranicznymi organizacjami branży budowlanej, instytucjami naukowo-technicznymi, organami administracji państwowej i samorządowej na rzecz rozwoju produktów styropianowych oraz ich zastosowań.

PSPS podejmuje liczne działania na rzecz jakości styropianu dla budownictwa na polskim rynku

PSPS podejmuje liczne działania na rzecz jakości styropianu dla budownictwa na polskim rynku, wspiera i upowszechnia zasady uczciwej konkurencji oraz dobre standardy na rynku budowlanym. Kluczową inicjatywą organizacji w tym zakresie jest pro konsumencki Program "Gwarantowany Styropian", wdrożony w 2010 roku. Dalsze informacje: Producencistyropianu.pl, Gwarantowanystyropian.pl