Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Dlaczego buduję dom z betonu komórkowego Termalica®?

Termalica® to rewelacyjny system budowlany nowej generacji. Żaden inny materiał ścienny nie posiada tylu atutów jednocześnie.

Dlaczego buduję dom z betonu komórkowego Termalica®?
BRUK-BET System budowlany z białego betonu komórkowego
termalica.pl
BRUK-BET System budowlany z białego betonu komórkowego
Dane kontaktowe:
801 209 047 (infolinia)
Nieciecza 199, 33-240 Żabno

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W zależności od gęstości w stanie suchym produkujemy odmiany betonu komórkowego tj.:



Bloczki betonowe Termalica®  300, 350 i 400 to  najcieplejsze i najlżejsze materiały ścienne.

Gdy obok własności cieplnych materiału, uwzględnimy jego grubość, uzyskamy obraz izolacyjności ściany poprzez wartość współczynnika przenikania ciepła U[W/m2K].  Im jego wartość jest niższa tym Twoja ściana będzie cieplejsza.

Ściany o grubościach 40 cm zapewniają dla gęstości 300-400 kg/m3 wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,188-0,22 W/m2K.

Przy wyborze materiału ściennego należy wziąść pod uwagę wartości współczynników λ i U.



Gdy obok własności cieplnych materiału, uwzględnimy jego grubość, uzyskamy obraz izolacyjności ściany poprzez wartość współczynnika U[W/m2K]. Im jego wartość jest niższa tym Państwa ściana będzie cieplejsza.

Termalica® gwarantuje miły i stabilny mikroklimat oraz wysoki komfort mieszkania.

Ściany z betonu komórkowego Termalica® w odróżnieniu od ścian z tradycyjnych pustaków są monolityczne i jednorodne, nie posiadają szczelin powietrznych. Ta cecha zapewnia im wysoką zdolność akumulacji ciepła. Ma to znaczenie w lecie, kiedy w czasie upalnych dni ciepło jest pochłaniane przez ściany i oddawane w nocy, zapewniając stabilną temperaturę wnętrza.

Można powiedzieć: zimno w zimie i upał w lecie pozostają na zewnątrz, zapewniając stabilną temperaturę wnętrza.

Stabilość temperatury i wilgotność wnętrza.

Beton komórkowy Termalica® jest paroprzepuszczalny i jest materiałem o jednorodnym poziome wilgotności, nie powoduje skraplania pary wodnej wewnątrz ściany,. Ściana z betonu komórkowego Termalica® stabilizuje temperaturę i wilgotność wnętrza mieszkania.

Pomimo, że wchłania dużą ilość wody, ze względu na swoją wysoką porowatość, to jednocześnie najszybciej ją  oddaje w porównaniu do innych materiałów ściennych. Wilgotność materiału utrzymuje się na poziomie ok. 6% masy i jest wartością optymalną dla dobrego samopoczucia.Termalica® jest materiałem całkowicie mrozoodpornym.

Termalica® to "najzdrowszy" materiał ścienny

Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców (piasku i wapna) bez odpadów produkcyjnych oraz brak wypalania i obróbki wysokotemperaturowej powoduje, że beton komórkowy posiada najniższe wśród innych materiałów ściennych wskaźniki promieniowania. Budowanie z Termaliki zabezpiecza przed powstawaniem grzybów nawet w skrajnych warunkach wysokiej wilgotności. Bloczki betonowe Termalika to materiał antyseptyczny.

Termalica® gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo kontrukcji.

Wytrzymałość betonu komórkowego Termalica® jest wystarczająca aby uznać ten materiał jako konstrukcyjny, pozwalający na wznoszenie wielokondygnacyjnych budynków (do 5 kondygnacji).
Tylko jeden bloczek o grubości 40cm i gęstości 350 kg/m3 przenosi ciężar ok. 48 ton.
Beton komórkowy Termalica® jest odporny na czynniki zewnętrzne, zarówno wysoką jak i niską temperaturę nawet przy skrajnie wysokiej wilgotności.

Termalica® zabezpiecza bardzo wysoką ochronę przeciwpożarową. Jest materiałem całkowicie niepalnym.

Ze względu na jednorodność struktury bloczki betonowe - beton komórkowy izoluje we wszystkich kierunkach jednakowo. Ściany rozdzielające w budynkach szeregowych wymagają dodatkowej izolacji akustycznej. Beton komórkowy zgodnie z wymaganiami normy zapewnia dobrą dźwiękochłonność.

Termalica® to oszczędność kosztów budowania i użytkowania.

Zanim dokonamy zakupu materiału ściennego musimy przeanalizować i porównać z innymi materiałami wszystkie cechy użytkowe i własności; odnosząc je do ceny zakupu. Przede wszystkim należy porównać parametry cieplne materiału i inne mające bezpośredni wpływ na komfort mieszkania.

Bloczki betonowe - cena samych bloczków nie stanowi wyznacznika kosztów wznoszonych ścian, dzięki tym wszystkim cechom jakie posiadają elementy systemu Termalica® czas budowy, koszty robocizny, i koszty dodatkowych  materiałów są bardzo niskie w porównaniu  z murem wykonanym z tradycyjnych materiałów.
Dodatkowo należy pamiętać, że budowanie jeszcze cieplejszych budynków jest zawsze zalecane, ze względu na możliwość bardzo znaczącego obniżenia kosztów użytkownika, oszczędność ogrzewania. Ma to również bardzo duże znaczenie wobec ciągłego wzrostu cen mediów tj.: energia elektryczna i gaz.

źródło i zdjęcie: Bruk-Bet