Aktualności

Braas Monier inwestuje w Europie

28.01.2016

Grupa Braas Monier kontynuuje rozwój na Starym Kontynencie. Po zakupie zakładów produkcyjnych w Portugalii, Hiszpanii i innych europejskich krajach Grupa na początku grudnia ubiegłego roku nabyła fabrykę dachówek we włoskim Ceprano. Szacunkowe przychody tego zakładu wyniosły w 2015 roku około 9 mln euro.

Konsekwentny rozwój
Marka BRAAS od początku swojego istnienia stawia na rozwój i optymalizację produkcji przy zachowaniu najwyższych norm jakościowych. Stąd inwestycje w nowoczesne technologie, począwszy od opatentowania w połowie XX wieku prekursorki zakładkowych dachówek betonowych Frankfurter Pfanne (w Polsce znanej pod nazwą Romańska) po opracowanie ultranowoczesnych powłok, takich jak CISAR czy Protegon.

Włoska konsolidacja
Zakup fabryki w Ceprano pozwoli Grupie Braas Monier skonsolidować tamtejszy rynek dachówek oraz zdobyć szerszy dostęp do potencjalnych klientów. Ze względu na swoje położenie zakład zlokalizowany na samym południu regionu Lacjum przyczyni się do poprawy obsługi klienta oraz obniżenia kosztów transportu do środkowych i południowych Włoch.

Inwestycyjna ofensywa
Grupa konsekwentnie prowadzi działania mające na celu optymalizację przychodów. – Planowane nabycie Ceprano to drugi we Włoszech ruch konsolidacyjny Grupy w ciągu jednego miesiąca – mówi Pepyn Dinandt, prezes zarządu firmy Braas Monier Building Group. – Chcemy aktywnie korzystać ze wszystkich istniejących możliwości na rynku, które przyczynią się do rozwoju firmy. Wartość wszystkich działań konsolidacyjnych (Enterprise Value) Grupy Braas Monier w 2015 roku sięgnęła 80 mln euro – dodaje Dinandt.

źródło i zdjęcie: zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas

Firma powiązana:

Monier Braas

Telefon 801 900 555, dla tel. kom.: 22 481 39 86
www.monier.pl, www.gwarancjasystemowa.pl
info.pl@monier.com

Monier Braas