Aktualności

Techniprot poleca sprzęgło hydrauliczne SHT

27.01.2016

Sprzęgło hydrauliczne SHT przeznaczone jest do kotłowni z jednym lub kilkoma kotłami, zasilającymi układy grzewcze w których zaprojektowano kilka obiegów grzewczych np ogrzewanie grzejnikowe o temp ≤ 80°C, ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe lub ścienne o temperaturze pracy ≤ 50°C i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Sprzęgła hydrauliczne znajdują zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych jedno jak i wielorodzinnych, oraz w budynkach użyteczności publicznej, w których zapotrzebowanie na moc grzewczą nie przekracza 65kW (dla Δt = 20K i szybkości przepływu w = 0,15 m/s).

Sprzęgło hydrauliczne (w stanie dostawy) może być zastosowane do współpracy z rozdzielaczami kotłowymi, wyposażonymi w pompy obiegowe (patrz zestaw kotłowy KROG). Może także pracować w innych rozwiązaniach.

Zadaniem sprzęgła hydraulicznego w systemie grzewczym jest hydrauliczne oddzielenie obiegu kotłowego od obiegów grzewczych, co wymaga zastosowania pomp w obiegu kotłowym i obiegach grzewczych. Pozostałe dane dotyczące sprzęgła zawarte są w oddzielnej instrukcji.

źródło i zdjęcia: TECHNIPROT