Aktualności

Praktyczna strona targów BUDMA 2016 - prezentacje branży chemii podłogowej

25.01.2016

Idea targów jako imprez wystawienniczych w dobie internetu straciła na aktualności. Dziś odwiedzający nie chcą już oglądać ogólnych prezentacji firm, na targi przybywają po coś czego nie mogą przeczytać czy obejrzeć na ekranach komputerów, tabletów i smartfonów. Po praktykę.

Pokazy działania narzędzi i urządzeń, prezentacje technologii, praktyczne porady - to stałe elementy wiodących zachodnich imprez targowych już od wielu lat. Ten trend coraz bardziej widać także na  rodzimym gruncie. Rozpoczynające się 2 lutego w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 są tego najlepszym przykładem.

Pokazy działania narzędzi i urządzeń, prezentacje technologii, praktyczne porady - to stałe elementy wiodących zachodnich imprez targowych już od wielu lat

Połączenie tradycyjnych stoisk firmowych z programem licznych wydarzeń towarzyszących to strzał w dziesiątkę. Ta formuła lobbowana przez liczne organizacje branżowe, takie jak prężnie działające Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy, ma szanse przyciągnąć na największe targi budowlane w Polsce rzesze odwiedzających.

Połączenie tradycyjnych stoisk firmowych z programem licznych wydarzeń towarzyszących to strzał w dziesiątkę

- "Obecność marek z grupy UZIN w tego typu imprezach ma sens właśnie w wymiarze praktycznym". - uważa Bartosz Grygorowicz, Dyrektor handlowy firmy UZIN Polska Sp. z o.o. - Nowe produkty, interesujące technologie z naszej branży należy zobaczyć na własne oczy, dotknąć, wypróbować. Trzeba poznać ich zastosowanie z doświadczeń praktyków. I to właśnie będzie czekać na odwiedzających BUDMĘ.

UZIN, PALLMANN, RZ oraz WOLFF - marki z grupy UZIN Polska - będą miały do dyspozycji niemal 40 mkw. powierzchni pokazowej i wystawienniczej w hali 3A, w Strefie Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy. UZIN skoncentruje się na jednej ze swoich tegorocznych nowości - bezpyłowym systemie otwierania worków - UZIN Ripper - prostym, acz nieodstępnym dotychczas na polskim rynku narzędziu. Ripper zwiększa komfort pracy z suchymi zaprawami i pozwala na zachowanie porządku w miejscu pracy.

PALLMANN zaprezentuje nową generację lakierów dwuskładnikowych PALL-X.

UZIN, PALLMANN, RZ oraz WOLFF - marki z grupy UZIN Polska - będą miały do dyspozycji niemal 40 mkw. powierzchni pokazowej i wystawienniczej w hali 3A

- "Możemy pochwalić się nowoczesnymi, ekologicznymi rozwiązaniami w dziedzinie wykańczania podłóg drewnianych. Na BUDMIE zaprezentujemy sprawdzone produkty, które jednak wyróżniają się technologicznie spośród dostępnych na rynku". - mówi Dariusz Turski, Manager marki PALLMANN.

- "Będę także dostępny osobiście w Poznaniu dla wszystkich zainteresowanych naszymi rozwiązaniami przez cały okres targów".

Na BUDMIE zostaną zaprezentowane m.in. całkowicie pozbawiony rozpuszczalników dwuskładnikowy lakier nawierzchniowy Pall-X Zero, Pall-X 98 Gold

Na BUDMIE zostaną zaprezentowane m.in. całkowicie pozbawiony rozpuszczalników dwuskładnikowy lakier nawierzchniowy Pall-X Zero, Pall-X 98 Gold - pierwszy produkt w swojej klasie, który wyróżnia mniejsza niż 5-procentowa zawartość lotnych związków organicznych, a także oferta maszyn do wykańczania podłóg drewnianych marki PALLMANN. W strefie pokazów będzie można zobaczyć natomiast barwienie podłóg podkładami olejowymi Pall-X 333 Color.

Na doradztwo techniczne i ciekawe prezentacje można również liczyć ze strony marki RZ.

- "Zamierzamy zaprezentować szerokiej publiczności z branży wykładzinowej nasze rozwiązania w zakresie renowacji wykładzin i podłóg winylowych, które coraz śmielej wkraczają na polski rynek". - mówi Marek Nowakowski, Manager marki RZ.

Na szczególną uwagę z pewnością będzie zasługiwać lakier RZ Turbo Protect Plus, nowatorski preparat zapewniający ekstremalnie długotrwałą ochronę wykładzin elastycznych. Jest odporny na obciążenia, zabezpiecza powierzchnię permanentnie, która dodatkowo staje się łatwa w pielęgnacji. Interesujący wydaje się także planowany pokaz efektów użycia olejowego Refershera do punktowego retuszowania zarysowań np. na podłogach winylowych.

Najaktywniej w strefie pokazów działać będzie marka WOLFF.

- "Podczas BUDMY chcemy zaprezentować cały przekrój możliwości naszych maszyn i narzędzi". - dodaje Bogusław Koczorowski, Manager marki WOLFF.

- "Pokażemy m.in. jak sprawnie działają maszyny do usuwania starych powłok PVC, urządzenia służące do przygotowania podłoża, a także sprzęt do montażu LVT".

W akcji będzie można zobaczyć m.in. całą rodzinę Stripperów - maszyn, które pozwalają w szybki i bezproblemowy sposób pozbyć się starych wykładzin, a także maszyny jednotarczowe do szlifowania podłoża. Nie zabraknie również pokazów cięcia paneli winylowych, zgrzewania twardych wykładzin PVC i linoleum, a także wykonywania oceny podłoża przy pomocy CM i pressomessu.

Wszystkie pokazy marek z grupy UZIN będzie można zobaczyć w pawilonie 3A w strefie organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy. Tam też odbędą się III Mistrzostwa Montażu Wykładzin. Taka okazja do wymiany doświadczeń, poszerzenia wiedzy i poznania nowości nie zdarza się w Polsce dość często - dlatego warto odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie w pierwszym tygodniu lutego!

źródło i zdjęcia: Uzin Polska

Firma powiązana:

Uzin Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Polska Sp. z o.o.