Aktualności

Siemens już wie jak będzie wyglądał świat za 30 lat

25.01.2016

Takiego wydarzenia w świecie designu jeszcze nie było. Gala podsumowująca trzecią edycję konkursu Future Living Award zgromadziła pasjonatów wzornictwa, najnowszych technologii oraz kreatorów trendów przyszłości.

Gala podsumowująca trzecią edycję konkursu Future Living Award zgromadziła pasjonatów wzornictwa, najnowszych technologii oraz kreatorów trendów przyszłościWarszawskie kino Iluzjon zamieniło się na czas trwania uroczystej gali Future Living Award w kapsułę przyszłości. Pretekstem wyjątkowego spotkania kreatorów i wizjonerów był finał trzeciej, interdyscyplinarnej edycji konkursu organizowanego przez markę Siemens. Jego rozszerzona formuła pozwoliła uczestnikom na przedstawienie dowolnej formy wyrazu własnego wyobrażenia świata w 2045 roku. Zwycięski projekt "Osobliwość 2.0" autorstwa duetu Łukasza Kondka i Pauliny Karwowskiej, zapowiada nowe połączenia pomiędzy światem wirtualnym i realnym, ale także przekonuje do zawierzenia nowoczesnym technologiom i pokładania w nich nadziei na pozytywny rozwój życia społeczeństwa. Ten oraz pozostałe, nagrodzone i wyróżnione projekty, goście gali mieli niebywałą okazję obejrzeć w formie rozszerzonej rzeczywistości. Przepustką do niej były futurystyczne gogle, które przenosiły do zarysowanej przez laureatów konkursu wizji świata w 2045 roku.

Eksperci tworzący kapitułę jury konkursuOdpowiedzialnymi za ich wybór i przyznanie nagród byli eksperci tworzący kapitułę jury konkursu:

  • Cezary Ciszewski – reżyser, dziennikarz, fotograf,
  • Agnieszka Pugacewicz – doktor nauk ekonomicznych, koordynatorka programu Entrepreneurship w Digital Economy Lab UW,
  • Robert Majkut – designer,
  • Grzegorz Niwiński – architekt,
  • Robert Pludra – projektant produktu,
  • Tomek Rygalik - projektant.

Na czele jury już po raz trzeci stanęła historyk i krytyk wzornictwa dr Krystyna Łuczak – Surówka, która podczas gali rozpoczęła czas wyjątkowych prelekcji na temat designu i zmian kulturowych, jakie wokół wzornictwa miały dotychczas miejsce. Niezwykle interesującym okazał się być wykład prof. Anny Gizy – Poleszczuk, która w fenomenalny sposób przeniosła wszystkich gości w świat zapomnianych produktów, i z których czerpiemy po dziś dzień.

Wtórował jej Tomek Rygalik, którego osobiste spojrzenie na design oraz własne doświadczenia zawodowe, poszerzyły wizję codziennej pracy designera i zwróciły uwagę na szczegóły, o których nie zawsze pamiętamy korzystając z dorobku współczesnego wzornictwa. Rozdanie nagród i część oficjalną gali zakończył Cezary Ciszewski, który w niezwykle charyzmatyczny i dynamiczny sposób przedstawił projekt telewizji komórkowej jako zapowiedź trendu rozwoju mediów.

Licznie zebrani we foyer kina goście długo dyskutowali na temat zwycięskich projektów, a opinie wymieniali bezpośrednio z ich autorami

Licznie zebrani we foyer kina goście długo dyskutowali na temat zwycięskich projektów, a opinie wymieniali bezpośrednio z ich autorami. Rozszerzona formuła konkursu zainspirowała organizatorów do tworzenia koncepcji przyszłego spotkania Future Living Award.

źródło i zdjęcia: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Firma powiązana:

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Telefon 22 57 27 600
www.siemens-home.pl

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.