Aktualności

Ensto Booster - optymalne rozwiązanie problemów ze spadkami napięć na końcach sieci

19.01.2016

Ensto Booster jest urządzeniem do stabilizacji napięcia sieci nn w przypadkach spadków napięć na końcach mocno obciążonych linii zasilających. Urządzenie składa się z trzech jednofazowych autotransformatorów podnoszących napięcie o 20%, 13,3% lub 6,7% w zależności od poziomu napięcia zmierzonego na wejściu.

Regulacja napięcia odbywa się przez automatyczne załączanie kolejnych sekcji uzwojenia przez elektroniczny układ regulacji napięcia, niezależnie dla każdej fazy, a zatem urządzenie również symetryzuje rozkład napięć fazowych. Wykorzystywane są tu niezawodne łączniki tranzystorowe, nie stosuje się łączników elektromechanicznych.

Ensto Booster włącza funkcje stabilizacji napięcia przy poziomie napięć na wejściu urządzenia w zakresie 172 V do 222 V. Czas reakcji urządzenia na obniżenie napięcia jest nastawiany w zakresie 300 – 1000 ms, co wystarczająco szybko pozwala regulować poziom napięcia, a z drugiej strony nie włącza urządzenia w przypadku krótkotrwałych zapadów napięcia związanych z zakłóceniami przejściowymi. Urządzenie pracuje całkowicie autonomicznie, zainstalowane samoczynnie kontroluje i reguluje poziomy napięć.

źródło i zdjęcia: Ensto

Firma powiązana:

Ensto Pol

Telefon 801 360 066
https://www.ensto.com
biuro@ensto.com

Ensto Pol