Aktualności

Pompa ciepła do C.W.U. z oferty Air Trade Centre

08.01.2016

Ekologiczna pompa ciepła AX7 służy do produkcji ciepłej wody użytkowej wykorzystując ciepło z otoczenia. 260-litrowy zbiornik jest idealny dla potrzeb rodziny liczącej od 2 do 6 osób.

Ta monoblokowa pompa ciepła wykorzystuje zawarte w powietrzu ciepło w celu ogrzania wody użytkowej. AX7 charakteryzuje się współczynnikiem COP na poziomie 3.55 (mierzone zgodnie z normą europejską EN 255-3; 1997) dla powietrza o temperaturze 15°C i temperaturze wody 60°C. Moc grzewcza, dla tych założeń, wynosi 2340 Watt przy poborze energii elektrycznej rzędu 670 Watt. W związku z tym zużywa do 70% mniej energii niż klasyczny boiler elektryczny.

AX7 pracuje jako sanitarna pompa ciepła przy temperaturze zewnętrznej między -7°C a 43°C. Dlatego może być stosowana przez cały rok. Nawet przy temperaturach zewnętrznych od -7 ° C jej sprawnośc to nadal 150% w porównaniu do klasycznego elektrycznego boilera. Na wszelki wypadek zastosowano opór elektryczny w boilerze dla dodatkowego ogrzewania.

Kocioł pompy ciepła jest również standardowo wyposażony w dodatkowy wymiennik, aby było możliwe jego podłączenie do zewnętrznego źródła ciepła, takiego jak panel solarny. W takim przypadku, nagrzewanie wody jest prawie darmowe dla Twojej rodziny podczas słonecznych dni.

Powietrze otaczające (zazwyczaj pochodzące z zewnątrz budynku) jest zasysane przez wentylator i oddaje ciepło do czynnika chłodniczego w parowniku. Czynnik zmienia stan skupienia na gazowy i przechodzi do sprężarki, w której wzrasta jego ciśnienie i temperatura. W skraplaczu czynnik chłodniczy oddaje swoją energię do wody użytkowej znajdującej się w zbiorniku. Po przejściu ze skraplacza przechodzi ponownie w stan cieczy (schładza się). Zawór rozprężny rozpręża czynnik chłodniczy, aby ten na powrót przeszedł w postać gazową i mógł ponownie krążyć w parowniku.

AX7 posiada dodatkową grzałkę elektryczną wykorzystywaną w sytuacjach awaryjnych lub w programie anti-lagionella zapobiejacąc rozmnażaniu się bakterii. Regulacja dodatkowego wymiennika dla panelu słonecznego jest zewnętrzna.

Specyfikacja

  • Zasobnik wody 260l,
  • AX7 posiada dodatkową wężownicę, do której możemy podłączyć np. istniejący kocioł grzewczy, czy panele solarne,
  • Antykorozyjna anoda magnezowa,
  • Dodatkowa grzałka elektryczna - jako awaryjne uzupełnienie lub do programu niszczenia bakterii,
  • Sprężarka firmy Panasonic.

źródło i zdjęcia: SIG Air Handling Sp. z o.o.