Aktualności

Comap prezentuje zalety automatycznych zaworów regulacyjnych 750 PICV

08.01.2016

Zawory COMAP 750PICV są zaworami, które łączą w sobie dwie funkcje - regulację przepływu oraz utrzymywanie stałego
przepływu niezależnie od różnicy ciśnień. Zawory te nadają się do stosowania w szczególności w instalacjach chłodzenia,
ogrzewania lub klimatyzacji.

Oznaczenie PICV oznacza z języka angielskiego Pressure Independent Control Valve. Zawór COMAP 750PICV może być stosowany jako automatyczny ogranicznik przepływu lub w połączeniu z głowicą elektrotermiczną również jako regulator przepływu.

Bezpośredni pomiar przepływu

Zawór umożliwia wykonywanie bezpośredniego pomiaru przepływu, a tym samym umożliwia kontrolowanie prawidłowych nastaw. Funkcja ta posiada istotne znaczenie przy diagnostyce systemu oraz przy jego uruchamianiu. Łatwy pomiar ciśnienia/przepływu Zawór wyposażony jest w szybkozłącza służące do pomiaru ciśnienia lub do przyłączenia węży
ciśnieniowych do przyrządów pomiarowych.

Automatyczna regulacja przepływu

Zawór zawiera w sobie regulator różnicy ciśnień, co umożliwia jego reagowanie na zmiany ciśnienia w instalacji i utrzymywanie stałego przepływu.

Proste uruchamianie

W celu uruchomienia automatycznej regulacji wystarczy nastawić zawór na wymagany przepływ. Umożliwia to także częściowe uruchomianie obwodu w sytuacji, gdy cała instalacja nie jest jeszcze gotowa.

Dokładna regulacja przepływu

100%-owa dokładność pracy zaworu i niezależność jego pracy od pozostałych części instalacji umożliwia, w połączeniu z sterowaną głowicą elektrotermiczną, wykonywanie regulacji przepływu, a tym samym utrzymywanie wymaganego komfortu cieplnego.

Prosty dobór zaworu

W zależności od zakresu wymaganych przepływów należy dobrać odpowiedni zawór. Nie jest wymagane dokonywanie jakichkolwiek dodatkowych obliczeń.

Łatwa instalacja

Zawór może być montowany w dowolnym położeniu i w dowolnej odległości od miejsc zmian kierunku przepływu. Jedynym elementem, który należy przestrzegać, jest zachowanie właściwego kierunku przepływu.

Łatwa identyfikacja wkładów zaworów

Wkład zaworu jest łatwo identyfikowalny dzięki stosowanym kolorom, co obniża ryzyko zamiany lub błędnego montażu.

źródło i zdjęcia: COMAP

Firma powiązana:

Comap

Telefon 22 679 00 25
www.comap.pl
comap@comap.pl

Comap