Aktualności

Lampy VINTAGE: czar belle epoque. Brand Evi Style; LUCI ITALIANE. Designer: Stefano Mandruzzato

23.12.2015

Lampy Vintage firma pokazała wiosną jako nowość na targach Euroluce 2015 w Mediolanie. To seria współczesnych lamp, dla których inspiracją był romantyzm belle epoque. Mają w sobie coś z wydekoltowanych gorsetów i spódnic, jakich nie nosiły wtedy grzeczne dziewczynki.

Lampa ścienna z kolekcji Vintage, klosz Barocco, kolor Sultan Red. Luci Italiane, brand Evi StylePrzywodzą na myśl Paryż z początku XX wieku, artystyczny Monmartre, kabaret Moulin Rouge... We wnętrzu stwarzają atmosferę intymności, doskonałą dla gabinetowych rozmów (lub flirtu). Doskonale wyglądają zestawione i z klasycznymi, i przez kontrast, z bardzo nowoczesnymi meblami. Luksusowy, gnieciony welur (siedem kolorów do wyboru), którym pokryto klosze (do wyboru trzy kształty i kilka wielkości) z chromowanej stali sprawia, że każda lampa jest inna i nieco inaczej świeci. Uzupełnieniem konstrukcji niektórych modeli jest ręcznie wytwarzane szkło z Murano.

Lampa sufitowa z kolekcji Vintage, klosz Barocco, kolor Coffee Creme. Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampy sufitowe z kolekcji Vintage, klosz Barocco, kolor Sultan Red.  Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampa ścienna z kolekcji Vintage, klosz Campana, kolor Ivory. Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampa ścienna z kolekcji Vintage, klosz Campana, kolor Ivory. Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampa sufitowa z kolekcji Vintage, zestaw kloszy Barocco, kolor Sultan Red i Ivory; Pagoda Black i Campana Gold oraz Aquamarine. Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampa ścienna z kolekcji Vintage, klosz Pagoda Black. Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampy sufitowe z kolekcji Vintage, klosze Pagoda Gold. Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampa sufitowa z kolekcji Vintage, klosz Pagoda Black. Luci Italiane, brand Evi Style

 

Lampa sufitowa z kolekcji Vintage, zestaw kloszy Pagoda Sultan Red. Luci Italiane, brand Evi Style

 

kolory kloszy lamp z kolekcji Vintage: Aquamarine, Wisteria, Ivory, Sultan red, Black, Gold, Coffee Cream

Czym jest brand Evi Style Luci Italiane?

Hasło brandu brzmi: "Elegancja kocha stylowe życie". Dla Luci Italiane Evi Style to kwintesencja elegancji. Firma mówi o niej tak: Elegancja to coś, co nie lubi się "pojawiać", bo uwielbia być obecna stale.

Nie musi też siebie wyrażać, ponieważ nawet osoby, które wcześniej nie miały o niej pojęcia, rozpoznają elegancję natychmiast.

Elegancja to dobry gust, doprowadzony do perfekcji.
Wyrasta ponad luksus, formę i czas. I zna tylko jeden sposób na życie: STYL.

Styl Evi Style

Styl Evi Style...jest unikalnie włoski, klasycznie elegancki.
Światło w przestrzeni to główny bohater albo cichy wspólnik, bywa wibrujące jak perła, kuszące jak woal. I zawsze jest nieskazitelne.

Stosowane materiały zostały wyszukane przez designerów LUCI Italiane, wprowadzone do produkcji dzięki now-how firmy.
Jej fachowcy reprezentują doświadczenie... pracujące dla zmysłów.

Stefano Mandruzzato, który zaprojektował dla Luci Italiane m.in. kolekcję Vintage, jest jednym z trzech właścicieli rodzinnej marki (pozostali to Francesca i Maurizio Mandruzzato)

Stefano Mandruzzato, który zaprojektował dla Luci Italiane m.in. kolekcję Vintage, jest jednym z trzech właścicieli rodzinnej marki (pozostali to Francesca i Maurizio Mandruzzato). Urodził się w 1961 r. w Wenecji, karierę zaczął w 1980 r. jako pracownik działu badań i rozwoju marki Evi Style. Ma rozległą wiedzę na temat używanych w branży oświetleniowej materiałów. Zajmuje się rozwojem produkcji, śledząc wszystkie jej fazy, od projektu do realizacji unikalnego produktu. Poza Stefano, dla Luci Italiane pracuje team 13 designerów.

źródło i zdjęcia: INTERIUM