Aktualności

Atest higieniczny dla farb Tytan EOS!

05.10.2011

Farby elewacyjne marki Tytan EOS uzyskały Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Przeprowadzone ekspertyzy potwierdziły, że mogą być one bezpiecznie stosowane w budynkach użyteczności publicznej.

W trosce o najwyższą jakość produktów firma Selena SA wystąpiła z wnioskiem do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego o wydanie atestu Państwowego Zakładu Higieny na farby elewacyjne marki Tytan EOS. Badania wykazały, że produkty nie emitują żadnych szkodliwych substancji do powietrza, pozostając całkowicie przyjaznymi dla środowiska i zdrowia ludzi w trakcie normalnego użytkowania, zgodnie z załączoną kartą techniczną.

Dzięki Atestowi Higienicznemu dla farb Tytan EOS mogą być one bezpiecznie stosowane w budynkach o różnym przeznaczeniu, nawet o podniesionych rygorach higienicznych, takich jak placówki służby zdrowia, oświatowo-wychowawcze czy gastronomiczne. Atest Higieniczny HK/B1116/01/2011 na farby elewacyjne marki Tytan EOS wydano na podstawie dokładnego opisu technicznego wyrobu, zawierającego skład chemiczny, przeznaczenie oraz wyniki badań wpływu na środowisko.

Trwale kolorowe fasady z farbami elewacyjnymi Tytan EOS!

Farba elewacyjna Tytan EO jest wyjątkowo innowacyjną nawierzchniową farbą zolokrzemową na bazie zolu kwasu krzemowego. Dzięki krzemionce koloidalnej i dodatkowemu wykorzystaniu efektu fotokatalizy farba elewacyjna Tytan EO tworzy powłokę samoczyszczącą, o podwyższonej przepuszczalności pary wodnej.

Pod wpływem światła padającego na pomalowaną powierzchnię zachodzą reakcje utleniające i rozkładające różnego rodzaju zabrudzenia organiczne, zabrudzenia samoczynnie odpadają. Farba Tytan EO charakteryzuje się niskoalkalicznym odczynem pH=8,0-9,0 oraz niską nasiąkliwością powierzchniową. Jest wysoce przepuszczalna dla pary wodnej i CO2. Farba Tytan EO zawiera środki glono- i grzybobójcze zabezpieczające przed korozją mikrobiologiczną.

Farba elewacyjna Tytan EOS jest nowoczesną, zaawansowaną technologicznie farbą na bazie dyspersji silikonowej z dodatkiem wypełniaczy najnowszej generacji. Dzięki wykorzystaniu efektu fotokatalizy farba tworzy powłokę samoczyszczącą. Nanocząstki dwutlenku tytanu (TiO2) mają rewelacyjne właściwości fotokatalityczne! Receptura farby elewacyjnej Tytan EOS wykorzystuje zdolności uzyskiwania wyjątkowo małych cząstek TiO2 rzędu paru nanometrów. Pod wpływem cyklicznej reakcji dwutlenku tytanu wzbudzanego przez światło, podłoże jest podatne na usuwanie brudu suchego z powierzchni powłoki. Zaawansowana technologicznie powłoka fotokatalityczna z wykorzystaniem TiO2 ma właściwości samoczyszczące, bakteriobójcze, antystatyczne i jest mocnym filtrem UV.

Farba elewacyjna Tytan E to nowoczesny produkt na bazie dyspersji akrylowej z dodatkiem wysokiej jakości pigmentów i wypełniaczy. Należy do grupy najczęściej stosowanych i najpopularniejszych farb nawierzchniowych. Dzięki elastycznym właściwościom kompensuje naprężenia, zaś jedwabista konsystencja pozwala uzyskać matową i gładką warstwę, bez spękań, mikrorys i zmarszczeń. Ma silne właściwości kryjące. Nie pozostawia smug ani śladów pędzla na wymalowanej powierzchni. Wyróżnia ją najlepsza w klasie farb akrylowych przepuszczalność pary wodnej. Farba Tytan E dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki efektowi COLORsafe zapewnia trwałość koloru na lata.

  • Farba elewacyjna EO cena netto: 175,90 zł/ opak. 10l czyli 17,59 zł/ 1 l
  • Farba elewacyjna EOS cena netto: 226,90 zł/ opak. 10l czyli 22,69 zł/ 1 l
  • Farba elewacyjna E cena netto: 124,50zł/ opak. 10l czyli 12,45 zł/ 1 l
Źródło: Selena SA
Więcej