Aktualności

FAKRO z architektami

21.12.2015

Działania z architektami, inicjowane z myślą o nich konkursy oraz realizowane szkolenia, wyróżniają firmę FAKRO. Dlatego też FAKRO obecne jest tam, gdzie spotykają się eksperci z branży architektonicznej. Od października do grudnia br. firma wsparła trzy prestiżowe wydarzenia dedykowane architektom.

-"Architekci są dla FAKRO jednym z kluczowych partnerów. Wielce doceniamy ich profesjonalizm oraz stosowanie naszych produktów w projektach. To oni jako pierwsi spotykają się z klientem, stając się doradcami, pomagającymi inwestorom wybrać odpowiednią technologię i najlepsze produkty". – wyjaśnia Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, specjalista ds. współpracy z architektami w firmie FAKRO.

W dniach 15 – 16 października odbyło się Międzynarodowe Biennale Architektury, na którym FAKRO zaprezentowało swoje produkty. Wydarzenie obfitowało w prelekcje wygłoszone przez znamienitych architektów z Polski i ze świata. Szczególną uwagę zwrócono jednak na rozstrzygnięcie konkursu "Ludzki wymiar miejskich przestrzeni". MBA zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Architektów Polskich z Krakowa.

W dniach 15 – 16 października odbyło się Międzynarodowe Biennale Architektury, na którym FAKRO zaprezentowało swoje produkty

17 listopada w Warszawie miała miejsce Konferencja "BIM – polska perspektywa, Autodesk day 2015", której partnerem było FAKRO17 listopada w Warszawie miała miejsce Konferencja "BIM – polska perspektywa, Autodesk day 2015", której partnerem było FAKRO. Podczas konferencji poruszono zagadnienia związane z rolą i znaczeniem BIM w kompleksowym procesie tworzenia w architekturze i budownictwie. Eksperci zgodzili się z też, że BIM jest istotny dla całej branży – dla architektów, wykonawców oraz inwestorów. Polską branżę architektoniczno – budowlaną czekają zatem wyzwania mające na celu zwiększania świadomości BIM, edukacji rynku, a także opracowania polskich standardów.

FAKRO uczestniczyło także w Walnym Zjeździe Delegatów Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, który odbył się w dniach 11 – 13 grudnia. Podczas zjazdu wręczono jedną z najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych w Polsce – Honorową Nagrodę SARP 2015. Wyróżnienie przyznawane jest za całokształt wybitnych osiągnięć w dziedzinie architektury. Nagroda trafiła do Włodzimierza Muchy i Andrzeja Bulandy. Innowacyjne okna do dachów płaskich prezentowane na stoisku firmy FAKRO w "Strefie dla architekta" cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Firma FAKRO również jest pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięć skierowanych do architektów. Jednym z nich jest cyklicznie realizowany – we współpracy z międzynarodowym magazynem A10 – konkurs "FAKRO – space for new visions".

źródło i zdjęcia: FAKRO

Firma powiązana:

Fakro

Telefon 18 444 04 44
www.fakro.pl
fakro@fakro.pl

Fakro