Aktualności

Prop Light: światło w szklanych bańkach

18.12.2015

Do kolekcji lamp Prop Light MOOOI z 2014 r. dołączyła nowość – okazała i krągła jak tort, po włączeniu przypominająca statek kosmiczny, lampa sufitowa.

Design: Bertjan Pot

Zdaniem producenta, lampa Prop Light to idealne oświetlenie do każdego wnętrza. Wszystko jedno, czy umieścimy ją na ścianie, suficie czy podłodze – jej forma, złożona z ulotnych, przezroczystych baniek, napełni blaskiem dowolne otoczenie i każdemu wnętrzu doda elegancji. Eteryczne kule czystego światła będą cieszyć tak samo w domu, w biurze czy w innym wnętrzu publicznego użytku.

Lampy Prop Light jako oświetlenie miejsca spotkań, targi w Mediolanie, 2015 r.

-"Prop Light można zawiesić wysoko lub nisko, poziomo albo pionowo, a nawet pod kątem. Sprawdzi się na suficie równie dobrze, jak na podłodze. Po prostu nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić wnętrza, do którego by nie pasowała!" – mówi autor projektu, designer Bertjan Pot.

Lampy sufitowe Prop Light, ekspozycja MOOOI na targach w 2015 r.

-"Mamy lampy okrągłe i mamy lampy proste, lampy które świecą z jednej strony i lampy świecące z obu stron” – nic, tylko wybierać!" – zaprasza producent.

Do kolekcji lamp Prop Light MOOOI z 2014 r. dołączyła nowość – okazała i krągła jak tort, po włączeniu przypominająca statek kosmiczny, lampa sufitowa

 

Mamy lampy okrągłe i mamy lampy proste, lampy które świecą z jednej strony i lampy świecące z obu stron” – nic, tylko wybierać

Warto obejrzeć krótki film o możliwościach kolekcji lamp Prop Light MOOOI: http://www.moooi.com/inspirations/prop-light-video

Designer Bertjan Pot od kilkunastu lat jest znany jako autor lamp Random Light (1999 r.) – projektu, który zaczął się jako eksperyment z materiałem, by z czasem dać podstawy wszystkim pracom powstającym w Bertjan Pot Studio.

Lampa Random Light (do wyboru wersja biała lub czarna)

Lampa Random Light (do wyboru wersja biała lub czarna), w MOOOI od 2002 r.

Projekty, które tworzy Bertjan Pot, to zwykle oświetlenie i dodatki do wnętrz. Widać w nich fascynację artysty techniką, strukturami, wzorami i kolorem.

Większość jego eksperymentów zaczyna się od impulsu: ciekawości, jak dany obiekt mógłby funkcjonować albo wyglądać w rzeczywistości.

Dlatego Bertjan Pot jako projektant stawia pracownikom manufaktur, z którymi współpracuje, wyzwania – i zwykle stara się granice ich możliwości poszerzać.

A każde zrealizowane wyzwanie pociąga za sobą następne...

Wnętrze gabinetu z biblioteką oświetlone lampami Prop Light;  ekspozycja targowa MOOOI, 2014 r.

Twórczy nieład w pracowni projektanta. Pod sufitem m.in. lampy Random Light; najbardziej znany dotąd projekt, jaki Bertjan Pot zrealizował dla MOOOI.

Twórczy nieład w pracowni projektanta

-"Wzornictwo to zbyt kompleksowe zadanie dla pojedynczego zawodnika" – uważa Bertjan Pot. Dlatego jego Studio Bertjan Pot współpracuje z manufakturami, m.in.: Arco, Established&Sons, Feld, Gelderland, Montis, Moooi oraz Richard Lampert.

Lampę sufitową Prop Light MOOI można obejrzeć w showroomie firmy INTERIUM w Warszawie, ul. Grupy AK Północ 4 lok. 4 (wejście od Bartyckiej).

Lampę sufitową Prop Light MOOI można obejrzeć w showroomie firmy INTERIUM w Warszawie

Ma niemal metr średnicy (dokładnie: 98 cm) – i na wystawie widać ją z daleka!

źródło i zdjęcia: INTERIUM