Aktualności

SKYLIGHT: jasność dnia nad głową

17.12.2015

SKYLIGHT, kolekcja lamp sufitowych VIBIA, to nie jest po prostu górne oświetlenie – te modele dosłownie zalewają kaskadami światła dowolne pomieszczenie. Łatwo je dopasować do stylu wnętrza i architektury. Ich przemyślany design wpływa na ostateczny efekt aranżacji i sprawia, że wnętrze ożywa. Lampy VIBIA przypominają nowoczesne rzeźby, co powoduje, że wzrok kieruje się ku górze – gwarantują też doskonałe oświetlenie.

VIBIA o swojej kolekcji:

-"Światło to medium, poprzez które odbieramy architekturę i przestrzeń. Ideał to naturalne światło dzienne, jednak w wielu przypadkach musimy je zastąpić światłem sztucznym. Kolekcja SKYLIGHT sprawia, że oświetlenie we wnętrzach jest niemal identyczne z naturalnym, dziennym światłem".

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, udoskonaleniu techniki oświetleniowej i kretywnym pomysłom designerów, kolekcja SKYLIGHT daje architektom i projektantom wnętrz możliwość zastosowania mocnych, a zarazem praktycznych źródeł światła w każdego rodzaju przestrzeni i w dowolnym projekcie.

Wszystko jedno, czy na suficie zainstalujemy jedną lampę czy kompozycję opraw z kolekcji SKYLIGHT: UP, LINK XXL, BIG czy PLUS, otrzymamy narzędzie pozwalające dowolnie rzeźbić świałem planowaną przestrzeń.

UP – światło ujęte w ramę

Oprawa sufitowa lampy UP może mieć kształt kwadratu, prostokąta lub okręgu oraz dwa warianty wykończeniaOprawa sufitowa lampy UP może mieć kształt kwadratu, prostokąta lub okręgu oraz dwa warianty wykończenia. Jest współczesną odpowiedzią na tradycyjny plafon, umieszczany centralnie na suficie, w ozdobnej ramie. Tu oświetlenie LED ujęto w prostą ramę grubości ok. 7 cm, która kieruje światło w dół. Lampę z łatwością można zamontować na dowolnym suficie.Tu oświetlenie LED ujęto w prostą ramę grubości ok. 7 cm, która kieruje światło w dół

Design: Ramos y Bassols dla VIBIA.

LINK XXL – rzeźba nad głową

To nastrojowe oświetlenie, bazujące na technologii LED, dające efekt rozproszonego światła dziennego. Lampy LINK XXL to prostopadłościany różnej wysokości i wielkości, które można dowolnie łączyć – do wyboru jest 25 modułów. Do ich podłączenia wystarcza jeden przewód elektryczny.Każdy system oświetleniowy LINK XXL można regulować, odpowiednio do potrzeb przyciemniając lampy lub zwiększając ich jasność

Każdy system oświetleniowy LINK XXL można regulować, odpowiednio do potrzeb przyciemniając lampy lub zwiększając ich jasność. LINK XXL doskonale sprawdza się jako oświetlenie wnętrz publicznych: recepcji, hallów, pokoi konferencyjnych. Mniejsze zestawy modułów intrygująco wygądają w pomieszczeniach mieszkalnych. Każdemu wnetrzu zapewniają też doskonałe, zbliżone do dziennego oświetlenie.

Design: Ramon Esteve

BIG – słońce na suficie

Ta lampa z pewnością wykracza poza nasze przyzwyczajenia... jest gigantyczna, zdaje się zajmować cały sufit

Ta lampa z pewnością wykracza poza nasze przyzwyczajenia... jest gigantyczna, zdaje się zajmować cały sufit. Jest też niezwykle innowacyjna: rewolucjonizuje tradycyjne pojęcie tego, czym jest oświetlenie sufitowe – zwykle za małe i niczego nie oświetlające dobrze. Współcześni architekci zastępują je innego rodzaju lampami: ściennymi, podłogowymi, stołowymi. BIG wystarczy umieścić centralnie na suficie, by otrzymać zaskakujący efekt... Jest on jeszcze lepszy, gdy lampa znajdzie się na suficie ciemnym. Albo gdy użyjemy zestawu lamp, identycznej lub różnej wielkości (średnice BIG do wyboru: 35, 60, 100 i 120 cm). Okrągły, wypukły dyfuzer z akrylowego szkła jeszcze potęguje wrażenie zalania naturalnym światłem pomieszczenia.

VIBIA proponuje też lampy BIG w wersji, która może być montowana pod kątem i doskonale się sprawdza w projektach, gdzie bierzemy pod uwagę wywarcie odpowiedniego wrażenia

VIBIA proponuje też lampy BIG w wersji, która może być montowana pod kątem i doskonale się sprawdza w projektach, gdzie bierzemy pod uwagę wywarcie odpowiedniego wrażenia.

Design: Lievore Altherr Molina

PLUS – żywe światło dnia

Ta lampa zdaje się sprytnie przenosić na sufit autentyczne światło, płynące z pogodnego nieba. Dyfuzor rozprasza je, łagodzi i filtruje. Lampa PLUS występuje w licznych wariantach i wielkościach: od 35 cm do 120 cm średnicy; może też być montowana samodzielnie lub w zestawach, a najnowsze dwa modele są odpowiednie również do stosowania na zewnątrz lub w pomieszczeniach o znacznej wilgotości (np. w łazience, na basenie, obok jaccuzi).

Ta lampa zdaje się sprytnie przenosić na sufit autentyczne światło, płynące z pogodnego nieba

Natężenie światła można regulować, dostosowując je do użytku domowego lub do pracy. Oprawy wykończono matowym białym lakierem. Można je po zamontowaniu na suficie pomalować, dopasowując do dowolnego wystroju.

Natężenie światła można regulować, dostosowując je do użytku domowego lub do pracy

Design: X. Claramunt & M. deMas dla VIBIA

źródło i zdjęcia: INTERIUM