Aktualności

Sofa PIXEL - mozaika z miękkich klocków. Design: Sergio Bicego, SABA Italia

16.12.2015

Piksel to kwadracik lub miniprostokąt, najmniejszy element obrazu, który wyświetla nam się na ekranie. Zmultiplikowany, potrafi oddać każdy kształt i barwę. Stał się inspiracją dla nowoczesnego wypoczynkowego mebla, który można niemal dowolnie składać i zmieniać, na różne sposoby multiplikując podstawowy element: zgrabny, miękki sześcian.

Design: Sergio Bicego, SABA Italia

Sofa Pixel to owoc kreatywności stale współpracującego z marką SABA Italia designera Sergio Bicego. Została zaprojektowana w 2011 r., w 2014 r. projektant stworzył jej nową wersję. Pixel składa się z serii pojedynczych elementów, które łatwo można składać w całość dzięki specjalnemu łącznikowi. Design sofy Pixel to nowoczesne spojrzenie na mebel wypoczynkowyTen ekskluzywny element zaprojektowała i wykonała, wyłącznie na własny użytek, firma SABA Italia. Oparcia i podłokietniki, dzięki łącznikowi, możemy z siedziskiem sofy łączyć niemal dowolnie: zdejmować je i przekładać, tworząc niezliczone aranżacje.

Siedziska i poduchy sofy Pixel mają pikowane pokrycia, których kolor, fakturę i wzór klient sam wybiera spośród ogromnej kolekcji tkanin obiciowych SABA. Tkaniny można też ze sobą mieszać, tworząc indywidualny patchwork. Wszystkie pokrycia sofy Pixel dają się zdejmować.

Sergio Bicego kształt oparć i podłokietników zaprojektował w taki sposób, że pełna szerokość i głębokość jego sofy jest zaskakująco mała w porównaniu z jej imponującym wyglądem. Design sofy Pixel to nowoczesne spojrzenie na mebel wypoczynkowy: jest stylowa, modna a jednocześnie zapewnia użytkownikom maksimum komfortu.

źródło i zdjęcia: INTERIUM