Aktualności

New York Suite - dziewczyna z Manhattanu. Design: Sergio Bicego, SABA Italia

16.12.2015

Miękka, pikowana sofa z kolekcji New York to nowość 2015. Projektant Sergio Bicego uważa, że jest "połączeniem współczesnego stylu i ponadczasowego ducha". Smukłą sylwetkę mebla uzupełniają kusząco wygodne, wielkie poduchy, które idealnie do niego pasują. Ich pikowanie przywodzi na myśl elegancję kanap w stylu retro, a mimo to mebel jest na wskroś współczesny.

Design: Sergio Bicego, SABA ItaliaMiękka, pikowana sofa z kolekcji New York to nowość 2015

Jego wielkomiejski szyk podkreśla heksagonalny (ośmiokątny) kształt stalowej ramy. Wnętrze kanapy przypomina ramiona rozłożone w geście powitania: miło się w nie wtulić... Rama sofy wykonana jest ze stalowych prętów

Rama sofy wykonana jest ze stalowych prętów (16 mm średnicy) w trzech wykończeniach do wyboru: czarny nikiel, polerowany chrom albo biel.

Konstrukcję siedziska stanowią drewniane panele w formie plastra miodu, których elementy wypełniono poliuretanową pianką. Tapicerkę podtrzymują elastyczne pasy, wzmocnione polipropylenem. Poduchy wypełnia poliuretanowa pianka w poszwie z czystej bawełny. Do wyboru są obicia w różnych kolorach i rodzajach tkanin: od eleganckiego pluszu w stylu retro, po mocne tkaniny o wyraźnym splocie, przypominającym jutę.

Sofa jest równie wygodna w każdej wersji: od niewielkiej, przypominającej szeroki fotel (100 cm szerokości) przez sofkę, na której wygodnie usiądą dwie osoby (155 cm), po warianty rozbudowane (230-260 cm), zdolne pomieścić całą rodzinę. Pikowanie tapicerki wykonano specjalną techniką, która pozwala obicie łatwo zdejmować i zmieniać.

źródło i zdjęcia: INTERIUM