Aktualności

Przełomowy miliardowy metr rur wielowarstwowych Uponor

07.12.2015

Miliardowy metr wyprodukowanych wysokiej jakości rur wielowarstwowych to istotny przełom, który podkreśla wiedzę i doświadczenie firmy Uponor jako specjalisty w dziedzinie rur tworzywowych. Jedną z niedawno wprowadzonych przez firmę innowacji jest rura Uni Pipe PLUS, wytwarzana w całości metodą wytłaczania, wraz z warstwą aluminium.

Pierwsza na świecie rura z bezszwową warstwą aluminiową (SACP) charakteryzuje się zwiększoną elastycznością w stosunku do konwencjonalnych rur wielowarstwowych. Większa o około 40% zdolność gięcia rury pozwala na zmniejszenie ilości dodatkowych akcesoriów oraz skrócenie czasu montażu.

W 1990 roku, gdy firma Uponor wprowadziła na rynek pierwszą rurę wielowarstwową, była ona niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem, które łączyło w sobie zalety zarówno rur metalowych, jak i tworzywowych. Od tego czasu firma Uponor nieustannie pracowała nad ulepszaniem rur wielowarstwowych jak również całej oferty zintegrowanych systemów opartych na inteligentnych kształtkach, narzędziach i akcesoriach. W listopadzie 2015 roku w fabryce w Zella-Mehlis w Niemczech wyprodukowano przełomowy miliardowy metr rury wielowarstwowej.

-"Gdy rury wielowarstwowe weszły na rynek 25 lat temu, całkowicie odmieniły jego oblicze. Oferowały one zarówno giętkość, jak i stabilność, co czyniło je idealnymi do zastosowań w instalacjach wodociągowych, grzejnikowych, a także systemach ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego." - tłumaczy Alar Kotli, Offering Manager Plumbing Europe w firmie Uponor.

-"Nasza nowa technologia SACP stanowi przełomowe ulepszenie tej koncepcji, gdyż wynosi właściwości rur wielowarstwowych na całkowicie nowy poziom."

Technologia SACP wyznacza nowe standardy w branży, a także zwiększa efektywność procesów montażowych.

źródło i zdjęcia: Uponor

Firma powiązana:

Uponor

Telefon 22 266 82 00, 801 000 425
www.uponor.pl/instalacje
recepcja@uponor.com

Uponor