Aktualności

Wyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego z Roto

07.12.2015

Rozwiązania nie tylko dla obiektów użyteczności publicznej. Maksymalna eksploatacja i bezpieczeństwo użytkowników – to dwa zasadnicze wyzwania, którym muszą sprostać technologie produktów stosowanych do wykończenia, ale także wyposażenia obiektów użyteczności publicznej. Jednym z ważniejszych aspektów każdego projektu jest bezpieczeństwo pożarowe.

Rozwiązaniem, które obecnie stanowi standardowe wyposażenie obiektów, takich jak centra handlowe, sale koncertowe czy szpitale, jest system oddymiania. W przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej tego rodzaju instalacja odpowiada za uchylenie okien i drzwi, a co za tym idzie napowietrzenie ciągów komunikacyjnych i w efekcie usunięcie dymu oraz obniżenie temperatury. Słowem: rozsądnie zaprojektowany system oddymiania usprawni ewentualną ewakuację nawet bardzo dużej liczby osób.

Marka Roto, producent okien dachowych, dbając o komfort i bezpieczeństwo swoich klientów, wprowadziła do oferty specjalne okna oddymiające – Roto WRA Designo R5, które  spełniają wymagania normy europejskiej EN 12101-2. W wypadku pożaru WRA Designo R5 otworzy się automatycznie, tworząc optymalny przewód kominowy, efektywnie odprowadzający dym.

Jednym z ważniejszych aspektów każdego projektu jest bezpieczeństwo pożaroweZ kolei konstrukcja okna z zawiasami umieszczonymi w dolnej części skrzydła zapewni skuteczne działanie w każdych, nawet ekstremalnych warunkach – na przykład przy niskich temperaturach, obfitych opadach śniegu czy silnych wiatrach. Okno posiada także funkcję przewietrzania pomieszczenia, która jest niebagatelnym atutem nie tylko w budynkach przemysłowych i biurowych, ale także w przestrzeniach komunikacyjnych, takich jak klatki schodowe i przedsionki. Roto WRA Designo R5 sterowane jest elektrycznie, co gwarantuje nie tylko komfort, ale także sprawność użytkowania. W przypadku pożaru okno połączone z centralą sterującą RWA pozwoli na błyskawiczne odprowadzenie dymu z pomieszczenia.

Niemniejszym atutem okien oddymiających Roto jest ich estetyczny i nowoczesny design, a także kolor zewnętrznego oblachowania antracyt metallic. Ze względów bezpieczeństwa montaż okien oddymiających powinien być wykonywany przez profesjonalną firmę.

źródło i zdjęcia: Roto

Firma powiązana:

Roto Frank Okucia Budowlane

Telefon 81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
www.roto.pl
info.pl@roto-frank.com

Roto Frank Okucia Budowlane