Aktualności

Przedłużenie certyfikatu BRE dla RHEINZINK

26.05.2015

Brytyjski system oceny BREEAM "BRE Environmental Assessment Method" jest obecnie wiodącym i jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów certyfikacji budynków. Miło jest nam Państwa poinformować, że produkcja RHEINZINK w postaci rolek i arkuszy otrzymała certyfikat BRE Global (British Research Establishment Ltd.) jako ekologiczne produkty budowlane.

Zarówno ocena EPD, jak i ten proces certyfikacji opiera się na analizie cyklu życia materiału w systemie "cradle o grave". Oddziaływanie na środowisko przeprowadza się przeliczając "ekopunkty" na tonę materiału. Roczny wpływ mieszkańca Europy Zachodniej na środowisko naturalne równa 100 ekopunktów.

Łączna ocena jest przeprowadzana na podstawie różnych elementów konstrukcyjnych, a więc wszystkich materiałów wymaganych do wykonania 1 m² dachu lub fasady razem. Transport, koszty użytkowania i konserwacji, trwałość budynku oraz niezbędne procesy wymagane przy jego utylizacji po okresie eksploatacji są brane pod uwagę przy obliczaniu jego wpływu na środowisko na podstawie 60-letniej obserwacji. Wynik jest przedstawiany w ekopunktach na m² wyjaśniony w łatwych do interpretacji ocenach od A + E.

Pokrycia dachowe RHEINZINK i okładziny elewacyjne wykonane w technologii rąbka stojącego mają przyznane ocenę A. Te i inne oceny dla dachu i elementów elewacji w technologii RHEINZINK można znaleźć w bazie produktów dostępnej bezpłatnie w Internecie na www.greenbooklive.com

źródło i zdjęcia: RHEINZINK

Firma powiązana:

Rheinzink

Telefon 22 789 91 91
www.rheinzink.pl
info@rheinzink.pl

Rheinzink