Aktualności

Rewizje na liście w trzech odmianach tytan-cynku RHEINZINK

17.09.2015

Zabezpieczenie systemu rynnowego przed utratą drożności w płaszczyźnie pionowej odbywa się na dwa sposoby: poprzez zastosowanie w systemie rynnowym rewizji przesuwnej lub rewizji na liście z klapką.

Rewizja przesuwna RHEINZINK

W przypadku rewizji przesuwnej RHEINZINK mechanizm przesuwania i długa mufa umożliwiają czyszczenie systemu pionów kanalizacji deszczowej bez demontażu najniższej rury spustowej. Gdy rury spustowe są mocowane klasycznymi obejmami, to do przesunięcia w górę rewizji przesuwnej trzeba jedynie rozłączyć dolną obejmę. Przy stosowaniu uniwersalnego uchwytu rury spustowej element przesuwny można natychmiast, bez problemu przesunąć do góry.

Sposób mocowania pozwala na prosty dostęp do rewizji. Specjalne otwory do czyszczenia na rurze spustowej już nie są konieczne, a skorodowane śruby i uszkodzone uszczelki klap rewizyjnych należą do przeszłości.

Rewizja z klapką RHEINZINK

Rewizja z klapką jest estetycznym rozwiązaniem pozwalającym na szybkie sprawdzenie, czy na siatce, znajdującej się wewnątrz rury spustowej nie doszło do zatkania. Odchylenie klapki pozwala na wygodne oczyszczenie rury z liści i wszelkich zanieczyszczeń w okresie jesienno-zimowym. W okresie wiosenno-letnim, natomiast, rewizja z uchyloną klapką pozwala na wygodne zbieranie wody deszczowej do postawionego obok zbiornika, odzyskując w ten sposób dużą ilość wody.Sposób mocowania pozwala na prosty dostęp do rewizji

Zbieranie wody deszczowej oszczędza wysokiej jakości źródła wody pitnej oraz łagodzi presję w kanałach i naturalnych zbiornikach wodnych poprzez łagodzenie skutków powodzi, erozji gleby oraz poprzez uzupełnianie poziomu wód gruntowych.

Sposób mocowania pozwala na prosty dostęp do rewizji. Specjalne otwory do czyszczenia na rurze spustowej już nie są konieczne, a skorodowane śruby i uszkodzone uszczelki klap rewizyjnych należą do przeszłości.

Zalety:

  • Estetyczne rozwiązanie zalegających w rurze spustowej liści,
  • Pewny i stabilny montaż,
  • Produkt budowlany przyjazny dla środowiska wykonany z materiału RHEINZINK,
  • Trwały materiał nie wymagający konserwacji przez całe pokolenia,
  • Powierzchnia szlachetnej patyny pasująca do wszystkich naturalnych materiałów (dachówka, drewno, cegła itd.),
  • Idealne dopasowanie i niezawodne funkcjonowanie wszystkich elementów,
  • Nowoczesna technologia i innowacyjny system zgodny z Normami,
  • Szeroka gama produktów i akcesoriów z jednego źródła,
  • Jakość "made in Germany" poszczególnych elementów jak i całego systemu RHEINZINK.

źródło i zdjęcia: RHEINZINK

Firma powiązana:

Rheinzink

Telefon 22 789 91 91
www.rheinzink.pl
info@rheinzink.pl

Rheinzink