Aktualności

Stegu patronem strategicznym wyprawy na ośmiotysięcznik Nanga Parbat

03.12.2015

Firma Stegu europejski lider produkcji kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego została sponsorem tytularnym wyprawy himalajskiej NANGA STEGU Revolution Winter 2015/2016, w której wezmą udział dwaj doświadczeni polscy wspinacze: Adam Bielecki (pierwszy zimowy zdobywca Gaszerbruma I i Broad Peaka) i Jacek Czech.

Wyprawa NANGA STEGU Revolution Winter 2015/2016 zapowiada się niezwykle rewolucyjnie. Zespół planuje wspinaczkę "na lekko", w stylu alpejskim oraz aklimatyzację na drugiej półkuli w Andach, gdzie w tym czasie trwa astronomiczne lato. Celem wyprawy jest legendarny szczyt Nanga Parbat, jeden z dwóch niezdobytych zimą ośmiotysięczników (drugi to K2).

Adam Bielecki i Jacek Czech z aklimatyzacją zdobytą w Ameryce Południowej pojawią się pod Nanga Parbat w drugiej połowie grudnia z nadzieją na ok. 6-dniowe okno pogodowe, które jest niezbędne do przeprowadzenia ataku szczytowego.


-"Jako producent "inspirowany naturą", jak mówi nasze hasło umieszczone pod logotypem Stegu, udział w tego typu wyprawie wpisuje się bez wątpienia w filozofię naszej firmy. Niejednokrotnie w naszej historii podejmowaliśmy rewolucyjne i inspirujące rynek działania i wykazywaliśmy się odważnym podejściem do biznesu. Himalaizm niesie ze sobą podobne wartości i jest sportem gdzie firma Stegu chce być obecna – dlatego zdecydowaliśmy się objąć patronatem tę wyprawę."– mówi Jacek Sęk, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu w firmie Stegu.

źródło i zdjęcia: Stegu