Aktualności

Energoszczędność w domu z bali

16.10.2018

Oryginalne bale w naturalny sposób oszczędzają energię. Pochłaniają one i utrzymują ciepło i uwolniają je do powietrza w razie potrzeby.

Przy projektowaniu domów, korzystamy z naszego bogatego doświadczenia budowy domów z bali na całym świecie oraz najnowszych wyników badań. Aby zagwarantować bezpieczeństwo i energooszczędność domów, używamy wiodących światowych rozwiązań technicznych. Nasze opatentowane i chronione innowacje techniczne i najlepsze na rynku okna i drzwi zapewniają życie w dobrze izolowanym, energooszczędnym domu, który będzie utrzymywał ciepło w zimie i chłód latem.

OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ – WPUŚĆ SŁOŃCE DO SWOJEGO DOMU!

Masywne bale mają unikalną zdolność absorbowania ciepła i uwalniania go z powrotem do atmosfery, gdy robi się chłodniej w środku. To pomaga regulować temperaturę domu utrzymując zużycie i koszty energii na niskim poziomie. Jedną z korzyści bali w porównaniu do lżejszego drewna jest ich zdolność absorbowania i kumulowania energii słonecznej wiosną i jesienią, gdy słońce znajduje się nisko. Nocą ściany powoli uwalniają ciepło, które zgromadziły w czasie dnia.

Działa to również w drugą stronę: w lecie, kiedy słońce świeci wysoko, zadaszenia chronią ściany przed przegrzaniem. Ściany dobrze zbudowanego domu wykorzystują chłodne powietrze letnich nocy, aby utrzymać chłód nawet w najgorętsze letnie dni.

JESZCZE WIĘKSZA SZCZELNOŚĆ

Im bardziej szczelny jest dom, tym wyższa jest jego energooszczędność. We wszystkich domach Honki używane są bale o profilu samoklinującym – klinowy element bala górnego zaciska się na balu znajdującym się pod nim, dzięki czemu domy Honki uzyskują wyjątkową szczelność. W rzeczywistości, szczelność ścian naszych domów trzykrotnie przewyższa szczelność domów budowanych metodami tradycyjnymi.

Odporność na przenikanie wilgoci jest również kluczową cechą każdego domu, która chroni struktury ścian przed zgubnym wpływem wody. Wszystkie domy Honki są izolowane podwójną taśmą uszczelniającą w fabryce. To daje gwarancję dobrej izolacji, zmniejsza możliwość powstania błędów w uszczelnieniu w trakcie budowy oraz pomaga przyspieszyć proces budowy.

DOMY HONKA FUSION™ TO DOMY O NISKIM ZUŻYCIU ENERGII I DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

Przy projektowaniu struktury domów Honka Fusion™, korzystamy z naszego ogromnego doświadczenia w budowie domów z bali, jak również najnowszych wyników badań. Stworzyliśmy trzy różne rozwiązania: Honka Fusion LogHeart ™ i Honka Fusion DecoLog ™, dzięki którym produkujemy domy o niskim zużyciu energii, oraz Honka Fusion™ Massive, dla domów energooszczędnych.

DOMY Z WARSTWOWYMI ŚCIANAMI W TECHNOLOGII HONKA LOWE™

Honka Lowe™ jest idealnym rozwiązaniem przy budowie domku wiejskiego, który będzie użytkowany przez całą zimę. Bale mogą być na ścianach wewnętrznych lub zewnętrznych.

Domy wakacyjne Lowe™ z warstwowymi ścianami plasują się na pierwszym miejscu w swojej klasie pod względem efektywności energetycznej, co oznacza, że koszt ogrzewania domu może okazać się o ponad 30% niższy od przeciętnego kosztu ogrzewania tradycyjnymi metodami.

HONKA SÄÄSTÖ™

Honka Säästö ™ to kompleksowe rozwiązanie pomagające znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania, a jednocześnie pozwalające korzystać ze wszystkich luksusów, które ma do zaoferowania dom wakacyjny. Ponieważ ściany w autentycznych domach z bali Honki nie zawierają jakiegokolwiek plastiku, nie ma powierzchni gdzie może gromadzić się wilgoć w trakcie zmian pór roku. Ściany w domach Honki zapewnią Państwa rodzinie bezpieczne warunki życia, nawet jeśli dom nie będzie ogrzewany podczas mroźnych zimowych miesięcy.

źródło i zdjęcia: Findrewno

Energoszczędność w domu z bali

Firma powiązana:

Findrewno

Telefon 43 823 83 07, 601 394 934, 662 070 003
www.honka.pl, www.findrewno.pl
findrewno@honka.pl, domy.modelowe@honka.pl

Findrewno
Zobacz produkty: