Aktualności

Vetrex na pierwszym miejscu w okiennym Rankingu Pro Quality 2015

27.11.2015

Pomorski producent stolarki premium wyprzedził konkurentów w zestawieniu przygotowanym przez serwis branżowy Oknotest.pl.

Vetrex, producent stolarki premium, uplasował się na czołowym miejscu w rankingu okien Pro Quality 2015. Zestawienie, przygotowane przez redakcję Oknotest.pl, zawiera punktową oceną właściwości użytkowych poszczególnych systemów stolarki. Ranking został opracowany na podstawie świadectw i sprawozdań z badań konstrukcji okiennych dostępnych na stronach producentów lub przesłanych bezpośrednio do redakcji Oknotest.pl. Co ważne, w klasyfikacji uznawane są tylko te badania, które zostały zlecone z inicjatywy samego producenta, dla konstrukcji wyprodukowanych w jego przedsiębiorstwie.

Uzyskana w rankingu ocena uwzględnia również kwestie decydujące o wszechstronnie rozumianej jakości oferty firmy, takie jak: wdrożone i stosowane systemy kontroli jakości produkcji, terminy i warunki udzielanych gwarancji, czy dostarczane przez producenta zalecenia dotyczące technik i sposobów instalacji produktów, gwarantujących wykonanie prawidłowego montażu.

Vetrex od lat stawia na stałe doskonalenie swoich produktów i pełną transparentność wobec ich nabywców

Oparty na specjalistycznych dokumentach ranking dostarcza obiektywnych ocen uwzględnionych w nim konstrukcji, ułatwiając inwestorom i architektom wybór optymalnego systemu stolarki okiennej. Dotychczas firma Vetrex zdobyła łączenie 545 punktów i tym samym zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. W rankingu analizie poddane zostały następujące systemy: V90+, VP70, V82 Black Design, VR90 Synergy oraz V82 Modern Design.

-"Ocena dostawców stolarki w Rankingu Pro Quality 2015 uwzględnia nie tylko samą jakość produktów ustaloną na podstawie ich parametrów użytkowych, lecz także przejrzystość informacji udzielanych przez producenta. Im więcej szczegółowych danych na temat stolarki udostępnia ich producent, tym łatwiej inwestorom jest podjąć racjonalną decyzję zakupową. Dysponując twardymi danymi mogą porównywać konkretne cechy poszczególnych ofert, zamiast opierać swój wybór tylko na zapewnieniach zawartych w przekazach reklamowych". – komentuje Marcin Tomczyński, z-ca dyrektora ds. technicznych i rozwoju w Vetrex.

Vetrex od lat stawia na stałe doskonalenie swoich produktów i pełną transparentność wobec ich nabywców. Wszystkie systemy poddawane są więc badaniom w renomowanych placówkach, w tym IFT Rosenheim, Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, czy Mobilnym Laboratorium Techniki Budowlanej w Wałbrzychu, potwierdzających ich korzystne parametry użytkowe, znacznie przekraczające wymagania określone normami. Otrzymane w testach wyniki udostępniane są wszystkim zainteresowanym odbiorcom: inwestorom, architektom i sprzedawcom. Każdy z wymienionych instytutów posiada notyfikację, która upoważnia do przeprowadzania badań na zgodność z europejską normą, dzięki czemu uzyskane wyniki uznawane są na całym obszarze Unii Europejskiej.

-"Spośród krajowych producentów, jesteśmy w czołówce przedsiębiorców posiadających w swojej ofercie najwięcej przebadanych konstrukcji okiennych. Takie podejście wyróżnia nas na tle konkurencji i jest szczególnie doceniane przez świadomych, wymagających inwestorów". – podsumowuje Marcin Tomczyński.

Informacje o produktach Vetrex są dostępne na stronie www producenta (vetrex.eu), a także w salonach sprzedaży, gdzie inwestorzy mogą liczyć na fachową pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania, dopasowanego do ich indywidualnych oczekiwań i wymagań realizowanego przez nich budynku.

źródło i zdjęcia: Vetrex

Firma powiązana:

Vetrex

Telefon 58 692 24 00
www.vetrex.eu
vetrex@vetrex.eu

Vetrex