Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Xella Polska zainaugurowała ogólnopolską akcję szkoleń dla wykonawców

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-11-25

Producent energooszczędnych materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor od początku działalności stawia na edukację wykonawców poprzez organizację licznych szkoleń. Xella Polska postanowiła pójść krok dalej, w tym celu rozpoczęła współpracę z ZDZ-tami. W planach jest wspólna ogólnopolska akcja edukacyjna dla firm wykonawczych.

Firma Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, nigdy nie poprzestawała jedynie na produkcji materiałów budowlanych.

– "Od innych producentów wyróżnia nas fakt, że wraz z naszymi materiałami dostarczymy również pełen know-how. Szkolimy na budowach wykonawców, aby wykorzystywali nasze materiały zgodnie z zaleceniami, edukujemy też młodych adeptów sztuki budowlanej poprzez Akademię Murowania Ytong-Silka skierowaną do szkół budowlanych w całej Polsce". – mówi Wojciech Łasut, Dyrektor Działu technicznego wsparcia sprzedaży w Xella Polska.

Szkolenia dla wykonawców to dla firmy, tak bardzo stawiającej na najwyższą jakość jak Xella, najlepszy sposób na podniesienie kwalifikacji

Szkolenia dla wykonawców to dla firmy, tak bardzo stawiającej na najwyższą jakość jak Xella, najlepszy sposób na podniesienie kwalifikacji. A z tymi, po załamaniu szkolnictwa zawodowego, bywa wśród ekip wykonawczych różnie.

– "Zamiast narzekać, wolimy działać. Stąd nasz rozbudowany pogram szkoleń, które organizujemy w całej Polsce od lat. Postanowiliśmy jednak zintensyfikować nasze działania i planujemy szeroko zakrojoną współpracę z Zakładami Doskonalenia Zawodowego, które mają największe doświadczenie w kształceniu kadr budowlanych w Polsce". – mówi dyrektor Łasut.

Xella Polska podpisała umowę z Warmińsko-Mazurskim ZDZ w Olsztynie, który może poszczycić się ultranowoczesnym Centrum Szkoleń Budowlanych otwartym w tym roku

Xella Polska podpisała umowę z Warmińsko-Mazurskim ZDZ w Olsztynie, który może poszczycić się ultranowoczesnym Centrum Szkoleń Budowlanych otwartym w tym roku. To właśnie w Olsztynie działa jedna z największych w Polsce placówek szkolenia praktycznego ekip budowlanych.

– "Wspólnie z Xella Polska możemy jeszcze bardziej poszerzyć naszą ofertę szkoleniową. Wykonawcy poznają konkretne systemy budowlane i rozwiązania, a szkolenia prowadzą doświadczeni doradcy firmy Xella. Mamy doskonałe warunki do zajęć poligonowych i praktycznych, na które kładziemy szczególny nacisk. Na powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych, przeznaczonej wyłącznie na edukację praktyczną, mogą odbywać się równocześnie szkolenia z murowania, tynkowania, szpachlowania czy termomodernizacji. Hale do ćwiczeń praktycznych umożliwiają prowadzenie pełnego spektrum szkoleń, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz". – tłumaczy Bogusław Tański, dyrektor Centrum Szkoleń Budowlanych ZDZ Olsztyn.

Pierwsze szkolenie miało miejsce 6 listopada

Pierwsze szkolenie miało miejsce 6 listopada. Kolejne odbędą się w następnych miesiącach. Program każdego z nich jest podobny, najpierw część teoretyczna, a potem praktyczne zajęcia z murowania w systemach Ytong i Silka oraz ocieplenia od wewnątrz mineralnymi płytami Multipor.

Doświadczeni doradcy Xelli nie tylko przedstawiają tajniki murowania, ale pokazują "na żywo" cały proces wznoszenia ścian w sali ćwiczeniowej. Uczestnicy zajęć także zachęcani są do własnoręcznego murowania, czy docinania bloczków.

Wykonawcy chwalą praktyczne podejście do zajęć.

– "Postawiłem już kilka domów w technologii Ytong i Silka, ale zawsze są jakieś niuanse budowy, detale wykonawcze, które mogą sprawić trudność czy wątpliwość. Na szkoleniu mogłem podpatrzeć praktyków i poznałem kilka trików, dzięki którym będę mógł pracować jeszcze lepiej i wydajniej, oszczędzając swój czas, ale i inwestora". – mówi Michał Wawrzyniak, który prowadzi firmę budowlaną "Wawrzyn" w Olsztynie.

Każdy uczestnik otrzymuje po szkoleniu dwa dokumenty: certyfikat I stopnia Xella Polska "Mistrzowie na budowie" oraz zaświadczenie – zgodnie z wymogami MEN – o odbyciu szkolenia w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Certyfikat Xelli to pierwszy krok do zdobycia prestiżowego Certyfikatu Jakości Xella Polska "Wzorowa budowa". Firma szczycąca się tym wyróżnieniem jest w wykazie rekomendowanych przez Xellę wykonawców, co może przekładać się na większą ilość zleceń.

Xella Polska planuje rozszerzyć współpracę z krajową siecią szkoleniową prowadzoną przez ZDZ o kolejne oddziały

Xella Polska planuje rozszerzyć współpracę z krajową siecią szkoleniową prowadzoną przez ZDZ o kolejne oddziały. W najbliższych miesiącach odbędą się pierwsze szkolenia w różnych regionach kraju organizowane w placówkach ZDZ.

Wykaz szkoleń Xella Polska w ZDZ w całej Polsce na najbliższe miesiące: http://kalendarz-wydarzen.budowane.pl/imprezy/szkolenia-dla-wykonawcow-zdz-ytong-silka-multipor

źródło i zdjęcia: Xella Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny