Aktualności

System konwektorów podłogowych Zehnder

24.11.2015

Grzejniki kanałowe firmy Zehnder stanowią kompletny system dedykowany dla każdego rodzaju wnętrza,
zarówno dla obiektów mieszkalnych jak i biurowych oraz użyteczności publicznej. W celu zapewnienia komfortu
cieplnego urządzenia te wykorzystują zjawisko konwekcji – unoszenia się ciepłych mas powietrza.

Sprawdzają się w miejscach szczególnie trudnych do ogrzania. Konstrukcja ich wymienników gwarantuje najwyższe osiągi.
Modele Zehnder Terraline – z konwekcją naturalną dostępne są w czterech wysokościach (90, 110, 145, 190) i pięciu głębokościach (170, 215, 255, 340, 420), natomiast modele Zehnder Terraline Neo – z konwekcją wymuszoną - w czterech wysokościach (90, 110, 145, 190) i czterech głębokościach (170, 215, 255, 340). Długość pojedynczego grzejnika zaczyna się od 800 mm, a kończy na 4800 mm. Ofertę standardową uzupełniają rozmiary pośrednie i dostosowane do projektu wykonania specjalne (wykonania kątowe i łukowe, wycięcia pod kolumny, łączenie w serii, mocowania do podłóg pływających).

Kratka dekoracyjna dostępna jest w szerokiej gamie modeli do wyboru zarówno w wersji aluminiowej

Do wyboru do koloru

Zalety Zehnder Terraline to przede wszystkim: krótki czas nagrzewania, niewidoczny system grzewczy, idealne ogrzewanie przy dużych przeszkleniach, bezgłośna praca, szeroka paleta modeli, niewidoczna technika przyłączeniowa, szerokie możliwości zastosowania, zapobieganie opadaniu zimnego powietrza przy wysokich przeszklonych fasadach.Same grzejniki są oczywiście po montażu niewidoczne dla użytkowników – przykrywa się je dekoracyjną kratką podłogową w wersji zwijanej lub linearnej. Rama okalająca jest standardowym elementem wyposażenia grzejnika (montowana fabrycznie) i wykonana jest z aluminium anodowanego.

Kratka dekoracyjna dostępna jest w szerokiej gamie modeli do wyboru zarówno w wersji aluminiowej (kolory: aluminium naturalne, brąz lub czerń) jak i drewnianej (kolory: buk naturalny, buk bejcowany, dąb naturalny, dąb bejcowany) bez dodatkowej opłaty, natomiast na życzenie klienta również w wersji ze stali nierdzewnej oraz elastyczna na podkładzie z tworzywa sztucznego.

Rozwiązania systemowe

Grzejniki kanałowe Zehnder Terraline dają możliwość połączenia z systemem wentylacji mechanicznej Zehnder Comfosystems. W tym przypadku grzejniki kanałowe są wykorzystywane dodatkowo jako wywiewy powietrza
świeżego. Kanały dystrybucji powietrza są montowane w stropie (InFloor) lub na nim (OnFloor).

W zależności od modelu i wysokości podłogi kanały dystrybucji powietrza mogą zostać poprowadzone również w przestrzeni międzypodłogowej. Zalety takiego podłączenia to: przyjemny klimat pomieszczenia, brak konieczności zmian w aranżacji budynku i danego wnętrza, zintegrowane ze stropem betonowym lub podłogą kanały wentylacyjne, bezgłośna praca, brak dodatkowych kratek wentylacyjnych. Ponadto systemy komfortowej wentylacji marki Zehnder, dzięki wydajnej i higienicznej wymianie powietrza z odzyskiem ciepła do 95%, to gwarancja najwyższego komfortu i najlepszej jakości komponentów, teraz z przedłużoną 5-letnią gwarancją. Kto stawia na jakość, ten wygrywa.

źródło i zdjęcia: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Zehnder Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 367 64 24
www.zehnder.pl
info@zehnder.pl

Zehnder Polska Sp. z o.o.