Aktualności

(Nie)zwykła drabinka Zehnder – prostota i funkcjonalność

19.10.2015

Każda łazienka pochłania spore nakłady inwestycyjne i nie powinno się psuć całościowego efektu nieestetycznym grzejnikiem powieszonym na ścianie takiego pomieszczenia. Grzejniki łazienkowe drabinkowe w ofercie Zehnder posiadają nowoczesne wzornictwo i można dopasować je do wszystkich stylów wyposażenia wnętrz – klasyczne kształty lub nowoczesne, proste formy pasują do zarówno wnętrz minimalistycznych, jak i tych zaprojektowanych z niemal barokowym przepychem. Szeroka paleta modeli oraz kolorów, w których wykonywane są grzejniki łazienkowe Zehnder, pozwala na wyeksponowanie detali architektonicznych przestrzeni.

Specjalne wykonania grzejników pozwalają także na dopasowanie do sytuacji architektonicznej łazienki. Prostą i szybką wymianę starego urządzenia typu panelowego, żeliwnego lub aluminiowego na nowe umożliwiają modele Zehnder "na wymianę" o rozstawie w osiach równym 500 mm, typowym dla złącz grzejników poprzedniej generacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłączenie do istniejących rur instalacyjnych nie wymaga dodatkowych prac budowlanych.

W nowoczesnych mieszkaniach pojawiają się także niespotykane dotąd funkcje pomieszczeń. Łazienka otwiera się na sypialnię, kuchnia staje się fragmentem pokoju gościnnego. W takich przypadkach grzejnik otrzymuje dodatkowe zadania. Jako ścianka działowa, dzięki swej ażurowej konstrukcji, przepuszcza światło, estetycznie rozdziela pomieszczenia bez kreowania przegród sztywno dzielących przestrzeń.

Zehnder Toga z przyłączem renowacyjnym/Zehnder Subway w wykonaniu jako ścianka działowa

Firma Zehnder zadbała o kompleksowość oferty również pod kątem różnorodności zasilania grzejników łazienkowych oddając do dyspozycji klientów wersje z zasilaniem wodnym, wodno-elektrycznym oraz 100% elektrycznym. Grzejniki Zehnder z zasilaniem wodno-elektrycznym lub 100% elektrycznym dają pełniejszą kontrolę nad poziomem temperatury we wnętrzu. Dodatkowa funkcjonalność jest realizowana przy zachowaniu znakomitych walorów estetycznych oraz użytkowych (intuicyjne sterowanie).

Zehnder Zeno w wersji z zasilaniem wodnym/Zahnder Subway w wersji z zasilaniem wodno-elektrycznym/Zahnder Forma w wersji z zasialniem 100% elektrycznym

W świecie elastycznych możliwości produkcyjnych, kolor biały nie musi być kompromisowym standardem. Ładny grzejnik może być także świeżym impulsem przy projektowaniu kolorów naszego mieszkania. Może mieć także ultra nowoczesną metalizowaną powlokę lakierniczą. Grzejniki dekoracyjne Zehnder oferowane są w wielu kolorach i wariantach wykończenia powierzchni, o wysokim połysku lub matowe. W kategoriach Architectural, Tonic i Natural Zehnder prezentuje trzy wewnętrznie spójne światy kolorów, łączące spokrewnione ze sobą odcienie.

To uporządkowana różnorodność, dzięki której można łatwiej dobrać kolor grzejnika dopasowany do otoczenia i wyrażający osobowość użytkownika.

Dla grzejników dekoracyjnych z zasilaniem wodnym Zehnder Quaro oraz Zehnder Metropolitan Bar oferujemy kolory z palety Architectural gratis, natomiast dla grzejników dekoracyjnych z zasilaniem wodnym Zehnder Toga oraz Zehnder Forma Spa oferujemy kolory z całej palety Zehnder bez dodatkowej opłaty!

Zehnder Forma - kolor Strawberry/Zehnder Quaro - kolor Volcanic

W ofercie marki grzejniki drabinkowe mają wiele różnorodnych, ciekawych wariantów. Dostępne są wersje jedno- i dwuwarstwowe, o kolektorach prostych, lekko bądź wyraźnie ugiętych, takich o przekroju okrągłym bądź kwadratowym, a także modele o równomiernych rytmach w układzie rur. W asortymencie znajdują się bardzo ciekawe propozycje wykonane metodą zgrzewania krzyżowego, która gwarantuje niewidoczną spoinę, wysoką wytrzymałość mechaniczną złącza oraz brak deformacji w formie grzejnika.

Zehnder Sfera o lekko ugiętych, zaokrąglonych na końcach kolektorach poziomychCiepło to nasza pasja. W ponad 100-letniej historii firmy Zehnder nieustannie inspirowało nas ono do doskonalenia grzejników, które stawały się wzorem, a następnie standardem dla całej branży – tak jak grzejnik rurowy lub pierwszy grzejnik łazienkowy.

źródło i zdjęcia: Zehnder Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Zehnder Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 367 64 24
www.zehnder.pl
info@zehnder.pl

Zehnder Polska Sp. z o.o.