Aktualności

Jakie systemy przesuwne oferuje Novet?

20.11.2015

W ofercie Novet znajdują się systemy drzwiowe dedykowane do montażu jedno- i dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych drewnianych oraz całoszklanych. Ich zastosowanie gwarantuje przede wszystkim zaoszczędzenie cennej przestrzeni. Ponadto nowoczesne systemy przesuwne cechują się wysoką jakością wykonania, a co najważniejsze zapewniają stabilną oraz cichą pracę drzwi, nawet po upływie wielu lat od ich zainstalowania. Nie bez znaczenia jest także ich korzystny wpływ na wystrój danego pomieszczenia. Dotyczy to zarówno systemów z widocznym, jak i ukrytym mechanizmem.

Systemy przesuwne z widocznym mechanizmem

Spośród systemów przesuwnych z widocznym mechanizmem na uwagę zasługują systemy Exterus oraz K2O. Zostały one wyposażone w zabezpieczenie zapobiegające wypadnięciu skrzydła drzwiowego z szyny jezdnej, a ponadto zapewniają możliwość regulacji położenia skrzydła bez konieczności demontażu. 

System Exterus

W przypadku zastosowania systemu Exterus, możliwa jest regulacja wysokości i głębokości skrzydła w zakresie +/- 2 mm. Ten system jest dedykowany do drzwi, których grubość wynosi co najmniej 30 mm, a maksymalna waga skrzydła nie przekracza 150 kg. Szynę jezdną systemu Exterus można zamontować do ściany murowanej, szklanej lub płyty karton-gips, a opcjonalnie także do sufitu oraz tafli szklanej.

Stylistykę systemu Exterus podkreślają wózki w kształcie litery „V” (do drzwi drewnianych) oraz w kształcie litery „X” (do drzwi całoszklanych). Kółka wózków pokryto odporną na ścieranie powłoką Delrin oraz wyposażono w niezawodne łożyska. Co istotne sam system został poddany testom, które potwierdziły jego zgodność z wymogami europejskiej normy EN 1527.

W przypadku zastosowania systemu Exterus, możliwa jest regulacja wysokości i głębokości skrzydła w zakresie +/- 2 mm

System K2O

System K2O dedykowany jest do montażu skrzydła drzwi przesuwnych o grubości 40-46 mm i maksymalnej wadze do 120 kg. W drzwiach zamontowanych przy użyciu tego systemu, można regulować wysokość położenia skrzydła w zakresie +/- 3 mm. Ponadto system został wyposażony w łożyskowane kółka pokryte wytrzymałą powłoką Delrin. Dzięki takiemu rozwiązaniu, drzwi pracują stabilnie i cicho, nawet po upływie wielu lat. Charakterystycznym elementem systemu K2O jest chromowana szyna jezdna systemu, która osłania otwory montażowe i ukazuje ruch obrotowy wewnętrznej części kółek, w momencie przesuwania skrzydła drzwi. Zarówno sama stylistyka, jak i wysoka jakość materiałów wykorzystanych w procesie produkcji systemu, czyni K2O idealnym rozwiązaniem w nowoczesnych oraz minimalistycznie urządzonych wnętrzach.

Charakterystycznym elementem systemu K2O jest chromowana szyna jezdna systemu

Design systemu K2O podkreśla obustronny, przyklejany uchwyt Cirkle. Jest on dostępny na osobne zamówienie i występuje w wykończeniu chromowanym błyszczącym.Design systemu K2O podkreśla obustronny, przyklejany uchwyt Cirkle

Systemy przesuwne z ukrytym mechanizmem

Systemy przesuwne z ukrytym mechanizmem obejmują szeroki wybór rozwiązań dedykowanych do montażu drzwi jedno- oraz dwuskrzydłowych zarówno drewnianych, jak i całoszklanych. W rezultacie znalezienie odpowiedniego systemu, współpracującego z wybranym modelem drzwi, nie stanowi większego problemu. 

Systemy Belweder

Systemy Belweder Slide oraz Belweder Slide Safeclose dedykowane są do montażu naściennego lub do sufitu jednoskrzydłowych drzwi całoszklanych (grubość tafli 8/10 mm), których waga nie przekracza 80 kg. Bezpieczną pracę obu systemów gwarantuje zastosowane rozwiązanie, zapobiegające wypadnięciu drzwi z szyny jezdnej. Wszystkie elementy mechanizmu ukryte są wewnątrz maskownicy wykończonej w kolorze srebrnym lub w kolorze stali nierdzewnej. Ponadto system Belweder Slide Safeclose został wyposażony w nowoczesny i wygodny obustronny system domykający. Instalację obu systemów ułatwia specjalny zestaw montażowy, który jest dostępny na osobne zamówienie. Dodatkowe akcesoria obejmują również profil dystansujący oraz uszczelkę szczotkową niwelującą szczelinę pomiędzy szyną, a taflą szklaną.Instalację obu systemów ułatwia specjalny zestaw montażowy, który jest dostępny na osobne zamówienie

Systemy Koblenz

Systemy Koblenz obejmują modele: 400, 500 New, 500, 600 New + 500 New oraz 550. Każdy z nich wyprodukowano z dbałością o najwyższą jakość w zakładach zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej.

System Koblenz 400 dedykowany jest do drzwi jednoskrzydłowych o maksymalnej wadze do 40/80 kg i został wyposażony w szyny o długości 1600/2000/3000 mm oraz wytrzymałe łożyskowane kółka w powłoce Delrin. Niezawodność i wysoką jakość tego systemu potwierdza test na 100 000 cykli pracy oraz Deklaracja Zgodności z europejską normą EN 1527.

System Koblenz 500 New jest dostępny wraz z ABS (trzy warianty: jeden ABS jednokierunkowy / dwa ABSy jednokierunkowe / jeden ABS dwukierunkowy) lub bez. ABS zapewnia dohamowanie przy otwieraniu lub zamykaniu drzwi i co ważne, można łatwo umieścić go wewnątrz szyny jezdnej. Charakterystyczną cechą systemu Koblenz 500 New są nowe, samonastawne wózki z antywibracyjną przekładką. Dzięki ich zastosowaniu drzwi pracują bardzo cicho. System jest przeznaczony do montażu naściennego / do sufitu jednoskrzydłowych drzwi o maksymalnej wadze do 50/80/120 kg oraz umożliwia regulację położenia skrzydła w pionie o +/- 4 mm.System Koblenz 500 New jest dostępny wraz z ABS

Pozostałe nowości zastosowane w systemie Koblenz 500 New obejmują: nowy uchwyt sprzęgający skrzydło z wózkiem, który zapewnia możliwość zawieszenia skrzydła w dwóch kierunkach, nowy prowadnik dolny z regulacją, nowy profil do montażu naściennego oraz szynę posiadającą przetłoczenia umożliwiające montaż aluminiowej osłony, zasłaniającej mechanizm jezdny systemu. 

System Koblenz 500 New można również połączyć z systemem Koblenz 600 New i zastosować do montażu drzwi jednoskrzydłowych o maksymalnej wadze do 50/80 kg lub z systemem Koblenz 1760 w celu zamontowania drzwi całoszklanych, których tafla ma grubość 8/10/12 mm, a maksymalna waga skrzydła wynosi 80/120 kg.

Do montażu drzwi dwuskrzydłowych o maksymalnej wadze skrzydła do 50/80/120 kg dedykowany jest system Koblenz 550, który jako jedyny system z ukrytym mechanizmem pozwala na jednoczesne rozsuwanie obu skrzydeł drzwiowych. Ponadto położenie skrzydła drzwi zainstalowanego przy użyciu tego systemu można regulować w pionie w zakresie +/- 4 mm. Bezawaryjną i cichą pracę systemu zapewniają samonastawne wózki z antywibracyjną przekładką, które wyposażone są w łożyskowane kółka w powłoce Delrin. Z kolei zastosowany w systemie hamulec, można regulować w zależności od wagi zamontowanych drzwi.

Dodatkowe akcesoria do systemów z ukrytym mechanizmem

Do systemów z ukrytym mechanizmem dedykowane są akcesoria dodatkowe. Dzięki ich zastosowaniu można zwiększyć funkcjonalność zamontowanych drzwi przesuwnych, uzyskując liczne praktyczne korzyści.

Akcesoria dodatkowe do systemów Koblenz 400 oraz Koblenz 500 obejmują: zestaw hamujący ABS spowalniający ruch skrzydła przy otwieraniu lub zamykaniu drzwi, zestaw samozamykający New Kit Klose 880, zestaw do parowania skrzydeł pojedynczych Koblenz 2000 oraz uchwyty szyny do montażu naściennego.

Do systemów Koblenz 500 New dedykowane są z kolei takie akcesoria jak: osłona aluminiowa szyny, profil montażowy szyny oraz profil do sufitu podwieszanego. To ostatnie rozwiązanie można zastosować także w systemie Koblenz 600 New + 500 New.

źródło i zdjęcia: NOVET

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet