Aktualności

Zadbaj o ciepło domowego wnętrza – okładzina korkowa marki Wicanders

16.11.2015

O przytulności domowego wnętrza decydują zastosowane materiały wykończeniowe. To, jaki surowiec zdobić będzie ściany i podłogi ma znaczenie nie tylko z uwagi na względy estetyczne, ale i funkcjonalność oraz trwałość dekoracji. Warto zatem lepiej poznać potencjał naturalnego korka, który w charakterze okładziny ściennej i podłogowej pomoże nam stworzyć wyjątkowo efektowną i trwałą aranżację.

Naturalny korek otworzył zupełnie nowy rozdział w dziedzinie aranżacji wnętrz. Wnętrz, w których króluje zarówno doskonały styl, jak i przyjazny domownikom klimat. Okładzina korkowa Wicanders to najlepszy dowód na to, że podążanie za architektonicznymi trendami może dać nie tylko estetyczne, ale i wymierne dla domowego budżetu oraz zdrowia mieszkańców korzyści.

Korek - wybór EKO - logiczny

Okładzina korkowa to pod wieloma względami wyjątkowy materiał wnętrzarski. W jednym centymetrze sześciennym surowca jest aż 40 milionów komórek wypełnionych powietrzem.Okładzina korkowa to pod wieloma względami wyjątkowy materiał wnętrzarski

Dzięki takiej strukturze wykazuje on doskonałe właściwości izolacyjne. Z tego względu okładzina korkowa pokrywająca ściany lub podłogi zapobiega utracie ciepła, co z kolei skutkuje obniżeniem kosztów zużycia energii. Ponadto, komórkowa struktura surowca zwiększa jego elastyczność i odporność na duże obciążenia. Nie musimy się zatem obawiać o powstawanie widocznych wgłębień i załamań po ustaniu nacisku. Warto również podkreślić, że korek sprawdzi się jako doskonały izolator akustyczny, który z jednej strony pochłaniać będzie dźwięki wewnątrz mieszkania, jak i stłumi odgłosy dobiegające z innych kondygnacji.

Komfort od podłogi aż po sufit

Słuszność wyboru korka, jako okładziny podłogowej, odczujemy dosłownie na każdym kroku. Dwie warstwy surowca zastosowane w podłogach zapewnią idealną amortyzację. Jest to duży atut materiału, zwłaszcza, jeśli wśród domowników są dzieci lub osoby starsze. Absorbując wstrząsy, elastyczny i sprężysty korek zmniejsza bowiem obciążenia stawów i kręgosłupa oraz zapobiega urazom podczas upadku.

Co więcej, zabezpieczony już w procesie produkcji lakierem poliuretanowym pozostaje odporny na zadrapania oraz jest wyjątkowo bezproblemowy w pielęgnacji. Dotyczy to zarówno podłóg korkowych, jak i okładziny ściennej, która jest odporna na wilgoć oraz zabrudzenia. Do usunięcia widocznych na ścianie lub podłodze zabrudzeń wystarczy wilgotna szmatka. Po stronie korzyści wynikających z wyboru korka, jako materiału wykończeniowego wnętrz stoi również fakt, że antystatyczne właściwości surowca zapobiegną przyciąganiu kurzu oraz zabezpieczą przed osadzaniem się brudu, rozwojem zarazków i grzybów.

Inspiracje na kreacje

Pomysłów na oryginalne i efektowne wnętrze zaaranżowane przy wykorzystaniu naturalnego korka jest wiele.Pomysłów na oryginalne i efektowne wnętrze zaaranżowane przy wykorzystaniu naturalnego korka jest wieleMoże on stanowić motyw przewodni projektu, który uzasadni wybór surowca zarówno na okładzinę ścienną, jak i podłogową. Korek sprawdzi się również w roli drugoplanowej jako wdzięczny akompaniament dla dekoracji wykonanych z drewna, kamienia, a nawet betonu, stali lub cegły. Plastyczna uroda surowca nie narzuca bowiem określonej konwencji stylizacji wnętrza. Do dyspozycji mamy aż 38 modeli okładziny korkowej Dekwall oraz 36 płytek i paneli podłogowych Corkcomfort. Kolorystyka, w jakiej dostępne są produkty firmy Wicanders, umożliwi nam realizację projektów nowoczesnych, odważnych i oryginalnych, ale też tradycyjnych i minimalistycznych. Będzie to możliwe dzięki zróżnicowanej pod względem nasycenia barw palecie modeli z naturalnym fornirem lub też barwionym w całości. Wybierać możemy spośród odcieni szarości, brązów i beży utrzymanych zarówno w wariancie stonowanym, jak i niezwykle wyrazistym, nasyconym głębią barw i – na wzór malarskich impresji – przetykanych nutą złota, bieli, czerwieni lub czerni. Tak duża różnorodność stwarza wręcz nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni, a z pewnością jest źródłem inspiracji, nie tylko dla profesjonalnych architektów.

Przytulność domowego wnętrza może objawiać się zarówno pod względem odczuwalnego komfortu, jak i wyjątkowej aranżacji pomieszczeń. W jednym i drugim przypadku głównym tego sprawcą będzie zdobiący ściany i podłogi naturalny korek.

źródło i zdjęcia: Dom Korkowy

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.