Aktualności

System klimatyzacji do instalacji wewnątrz budynków. Nowa technologia Daikin VRV IV-I.

13.11.2015

Unikalne rozwiązanie do najbardziej wymagających lokalizacji VRV IV seria i – system klimatyzacji do instalacji wewnątrz budynków.

Wywiad na temat nowej technologii Daikin VRV-i z Krajowym Kordynatorem Systemów VRV Arturem Pezdą.

Rynek Europejski, ale również coraz częściej w Polsce, to nie tylko nowe inwestycje budowlane z nowymi systemami HVAC, ale także adaptacje już istniejących obiektów, często zabytkowych kamienic do nowej funkcji. Projektując system klimatyzacji dla tych obiektów na jakie problemy narażony jest inwestor, projektant, wykonawca?Unikalne rozwiązanie do najbardziej wymagających lokalizacji VRV IV seria

Artur Pezda: "Problem adaptacji budynków do aktualnych warunków i trendów zarówno architektonicznych jak i funkcjonalnych jest dużym problemem, a staje się on jeszcze większym, jeśli budynek jest wpisany na listę zabytków i podlega konserwatorowi. Taka sytuacja to duże wyzwanie, które ogranicza, a w wielu przypadkach uniemożliwia, wprowadzanie jakichkolwiek zmian w bryle zewnętrznej budynku.

Z naszego punktu widzenia powstają wówczas problemy związane z zaproponowaniem systemu klimatyzacji, aby nie ingerować w bryłę budynku? Wszyscy specjaliści, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z tego rodzaju obiektami, doskonale znają te ograniczenia. Dodatkowo restrykcyjne wytyczne i obostrzenia nakładane przez konserwatorów zabytków uniemożliwiają montaż agregatów nie tylko na elewacjach zewnętrznych, ale bardzo często również na dachach obiektów. Kolejnym utrudnieniem jest lokalizacja obiektów".

Aby przeczytać dalszy ciąg artykułu zapraszamy na stronę www.chłodnictwoiklimatyzacja.pl

http://www.chlodnictwoiklimatyzacja.pl/wywiady/3637-unikalne-rozwiazanie-do-najbardziej-wymagajacych-lokalizacji-vrv-iv-seria-i-system-klimatyzacji-do-instalacji-wewnatrz-budynkow.html

źródło i zdjęcia: Daikin

Firma powiązana:

Daikin Airconditioning Poland

Telefon 22 319 90 00
www.daikin.pl
office@daikin.pl

Daikin Airconditioning Poland