Aktualności

Kreować przestrzeń… kamieniem od firmy Sto

12.11.2015

Wydawać by się mogło, że kamień to ciężki materiał budowlany, który można stosować tylko po spełnieniu szeregu warunków technicznych. Tymczasem nowoczesne rozwiązania umożliwiają montaż płyt z kamienia naturalnego na niemal każdej powierzchni. Przykładem jest system podwieszanej elewacji wentylowanej StoVentec Stone Massive.

Czasy, w których wykorzystanie kamienia było mocno ograniczone przez wzgląd na jego wagę już dawno minęły. Dziś możemy korzystać z możliwości, jakie dają nam nowoczesne systemy, gdzie kamień naturalny stanowi powłokę wierzchnią. Jednym z nich jest StoVentec Stone Massive, który idealnie sprawdza się na nowych budynkach, ale i tych poddawanych renowacji.

Nowoczesne rozwiązania umożliwiają montaż płyt z kamienia naturalnego na niemal każdej powierzchni

Co ważne, można go zamontować nie tylko na podłożach masywnych, ale i tych lekkich. Podobnie jak inne systemy wentylowane Sto Ventec, Stone Massive pozwala na niwelowanie wszelkich nierówności dzięki regulowanej podkonstrukcji. Efektem jest gładka elewacja z płyt kamienia naturalnego (wapień muszlowy, piaskowiec, dolomit i wiele innych), które przytwierdzone są do ściany za pomocą niewidocznych kotw.Ostateczny wygląd uzależniony jest od sposobu wykończenia powierzchni, która może być szlifowana, polerowana, piaskowana, szczotkowana, drapana lub ryflowana

Ostateczny wygląd uzależniony jest od sposobu wykończenia powierzchni, która może być szlifowana, polerowana, piaskowana, szczotkowana, drapana lub ryflowana. Ciekawy efekt uzyskuje się dzięki łączeniu kamienia ze szkłem (co prezentują obiekty referencyjne z galerii zdjęć firmy Sto). Względy estetyczne takiego rozwiązania są bezdyskusyjne, jednak StoVentec Stone Massive cechuje też wiele innych walorów.Ciekawy efekt uzyskuje się dzięki łączeniu kamienia ze szkłem

Przede wszystkim jest to system niepalny, co zwiększa bezpieczeństwo wykończonego za jego pomocą obiektu. W razie uszkodzenia istnieje możliwość wymiany pojedynczych płyt. Dodatkowo producent oferuje liczne rozwiązania szczegółów, dzięki czemu StoVentec Stone Massive można dostosować do najbardziej zróżnicowanych i wymagających obiektów.

źródło i zdjęcia: Sto Sp. z o.o.

Kreować przestrzeń… kamieniem od firmy Sto

Firma powiązana:

Sto Sp. z o.o.

Telefon 22 5116 100, 102
www.sto.pl
info.pl@sto.com

Sto Sp. z o.o.
Zobacz produkty: