Aktualności

REHAU dba o środowisko

05.11.2015

Dbając o ochronę środowiska, REHAU od wielu lat traktuje recykling jako ważny element swoich procesów produkcji i życia produktów. Już na etapie projektowania wyrobu, myśli o jego ponownym wykorzystaniu.

PVC jest pod tym względem idealnym tworzywem, pod warunkiem zastosowania właściwych rozwiązań do odzyskiwania przydatnego surowca. Jednym z najważniejszych elementów realizacji tej strategii jest rozbudowa zakładu REHAU w Śremie o nową halę recyklingową. Nowo powstała część zakładu została wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia, unikatowe w ramach struktury REHAU, służące do odzysku surowców i umożliwiające ich ponowne zastosowanie w produkcji profili okiennych.

Inwestycja w halę recyklingu pokazuje, że te słowa przekładane są na praktykę codziennego działania

Dzięki recyklingowi okien i materiałów poprodukcyjnych w kontrolowanym procesie, do ponownego wykorzystania trafia materiał wysokiej jakości, a środowisko naturalne jest chronione w najwyższym możliwym stopniu. Dbałość o środowisku odgrywa znaczącą rolę w filozofii firmy REHAU. Inwestycja w halę recyklingu pokazuje, że te słowa przekładane są na praktykę codziennego działania.

źródło i zdjęcia: REHAU

Firma powiązana:

Rehau

Telefon 61 84 98 400
www.rehau.pl
poznan@rehau.com

Rehau