Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Polskie rodziny świętują 20-lecie marki Ytong w Polsce

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-11-04

Z okazji swojego okrągłego jubileuszu marka Ytong przygotowała specjalny konkurs dla rodzin, które wybudowały domy z tych najcieplejszych bloczków z betonu komórkowego. Dzięki "Parapetówce z urodzinami Ytong" 5 rodzin z różnych regionów Polski uświetniło swoje nowe domy wspaniałymi przyjęciami ufundowanymi przez Ytong!

W 2015 roku marka Ytong obchodzi swoje 20-lecie obecności na polskim rynku.

– "Do wspólnego świętowania naszego jubileuszu zaprosiliśmy polskie rodziny, bo to im zawdzięczamy dwie dekady sukcesów. Wiemy, że budowa własnego domu bywa czasem tak wyczerpująca, że brakuje już sił na zorganizowanie porządnej parapetówki. A wprowadzenie się do nowego domu bez uświetniającej ten fakt imprezy – to wielka strata! Dlatego postanowiliśmy pomóc tym, którzy budują z naszych materiałów i przygotowaliśmy dla nich konkurs "Parapetówka z urodzinami Ytong", w którym można było wygrać niezapomniane parapetówki" – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor ds. marketingu i zarządzania procesami sprzedaży w Xella Polska.Na konkurs wystarczyło nadesłać zdjęcie domu wybudowanego z bloczków Ytong i wymyśleć zabawne hasło związane z urodzinami marki

Na konkurs wystarczyło nadesłać zdjęcie domu wybudowanego z bloczków Ytong i wymyśleć zabawne hasło związane z urodzinami marki. Jury złożone z przedstawicieli Xella Polska wybrało 5 najciekawszych prac. Każdej z nagrodzonych osób ufundowano parapetówkę, czyli zestaw cateringowy w wysokości 2000 zł wraz z tortem urodzinowym Ytong.

Przez całe wakacje aż do ostatnich dni lata zwycięzcy konkursu odbierali swoje nagrody, czyli… bawili się na ufundowanych przez Ytong parapetówkach. Odbyły się one w różnych regionach Polski.

Pani Aleksandra Guzik z Siekierek Wielkich pod Poznaniem zdradza, że konkurs marki Ytong spadł jej z nieba:

-"Wprowadziliśmy się do nowego domu w kwietniu i nawet myśleliśmy o przygotowaniu przyjęcia dla rodziny. Wygrana w konkursie nie mogła przydarzyć nam się w lepszym momencie! Parapetówka odbyła się w sierpniu, kiedy zdążyliśmy się już urządzić i mogliśmy godnie ugości bliskich". – wspomina Pani Aleksandra.

Jak mówi impreza wymagała dużej logistyki, bo zarówno jej rodzina, jak i ze strony męża, porozrzucana jest po całej Polsce. Trudno było zebrać wszystkich w jednym miejscu i czasie, ale się udało! Państwo Guzik mieszkają w domu ze ścianami zewnętrznymi z bloczków Ytong o grub. 24 cm (+ 16 cm ocieplenia), które własnoręcznie wymurował gospodarz.

Z kolei państwo Nowiccy z Częstochowy, dzięki konkursowi mogli nadrobić zaległości.

– "Znajomi podpytywali, kiedy przygotujemy parapetówę, ale jakoś nigdy nie było czasu. I tak minęły 2 lata od ukończenia budowy! W końcu, dzięki konkursowi Ytong mieliśmy okazję, żeby zaprosić wszystkich bliskich i cieszyć się wraz z nimi z zamieszkania w nowym domu" – mówi Artur Nowicki. Przyjęcie odbyło się na rozległym tarasie przy domu wybudowanym z bloczków Ytong o grub. 36,5 cm.

Parapetówka, jak sama nazwa mówi, to zabawa w jeszcze w niewykończonym mieszkaniu czy domu, na przysłowiowym parapecie, gdy brakuje mebli. I taka była właśnie impreza u państwa Wójcików z Łodzi – wygrana w naszym konkursie pozwoliła im na przygotowanie parapetówki w domu, który jest jeszcze placem budowy.

Impreza odbyła się w jeszcze surowych ścianach wymurowanych z bloczków Ytong Energo

– "Wprowadzimy się do niego w przyszłym roku. Budujemy go z dala od miasta, w rodzinnych stronach żony. To będzie nasz powrót do korzeni, ale i miejsce na stare lata, gdzie będziemy żyli w ciszy i spokoju" – zachwala Rajmund Wójcik. Impreza odbyła się więc w jeszcze surowych ścianach wymurowanych z bloczków Ytong Energo.

O tym, że parapetówki z urodzinami Ytong udały się wszystkim zwycięzcom – świadczą nadesłane zdjęcia. Można na nich zobaczyć uśmiechnięte rodziny świętujące w domach, na tarasach, czy w ogrodzie. Nie zabrakło tortu z logo Ytong, jedna z rodzin podała go… na bloczku Ytong Energo+!

– "Dziękujemy wszystkim rodzinom, które wzięły udział w naszym konkursie i zechciały z nami świętować 20-lecie marki Ytong. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze niejedną okazję do wspólnej zabawy. Zwycięzcom życzymy wielu szczęśliwych i spokojnych lat w nowych domach wybudowanych z bloczków Ytong" – podsumowuje akcję Monika Mychlewicz z Xella Polska.

Konkurs „Parapetówka z urodzinami Ytong” to kolejne niecodzienne wydarzenie wokół jubileuszu marki betonu komórkowego. Z okazji jej 20-lecia zostały również przygotowane badania społeczne i raport: "Ytong: dom i rodzina 1995-2015". To pierwsze tak duże opracowanie na temat domu rodzinnego w kontekście towarzyszących mu emocji, wartości oraz tradycji.

źródło i zdjęcia: Xella Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny