Aktualności

Z firmą Zambelli podążasz do przodu nie nadkładając drogi!

04.11.2015

Ta oto myśl przewodnia określa metalowe systemy dachowe RIB-ROOF. Dzięki niej powstała technika montażu na bazie połączeń z falców prowadniczych z własnym systemem zacisków prowadniczych (klipsów) umożliwiających sprytny i szybki montaż pasów profili.

Zasada Zambelli RIB-ROOF
Wyższe wymagania – Lepsza funkcjonalność – Prosta technika montażu

Dzięki inteligentnej technice montażu i innowacyjnym systemom mocującym udało nam się stworzyć dach o najwyższej żywotności, który jest nie tylko szybki i prosty do położenia, ale jednocześnie estetyczny i praktyczny.

Osiągnęliśmy to dzięki skoncentrowaniu się na naszych zasadach, które stanowią podstawę wykonania dachu, który będzie spełniał swoją funkcję przez bardzo długi okres czasu.

1. zasada RIB-ROOF: „Po prostu wszystko dobrze wykonać“

Technika montażu RIB-ROOF za pomocą zacisków redukuje nakład pracy do minimum, bowiem wyprofilowany arkusz nadaje optymalną pozycję zacisków przytrzymujących. Oznacza to, że po osadzeniu pierwszego rzędu zacisków nie jest już konieczne dalszy pomiar i wstępny montaż zacisków.

2. zasada RIB-ROOF: „Po prostu wszystko dobrze zamontować“

Pochłaniające ogromną ilość czasu wymiarowanie pozycji poszczególnych zacisków przytrzymujących nie jest konieczne z systemem RIB-ROOF. Ponadto jest jeszcze jeden istotny element odróżniający system RIB-ROOF od pozostałych systemów dachowych produkowanych na skalę przemysłową: RIB-ROOF nie wymaga dodatkowego falcowania maszynowego w miejscu budowy. Nie potrzebujecie więc Państwo żadnych specjalnych maszyn i nie jesteście w żaden sposób zależni od warunków atmosferycznych. Dzięki geometrii profili powstaje adhezyjne połączenie profili.

3. zasada RIB-ROOF: „Wszystko idealnie dopasowane“

Ostatecznie wszystko zależy przecież od właściwych wymiarów. Przynajmniej w kwestii geometrii zacisków. Zaciski przytrzymujące dopasowane są do wysokości krawędzi wyprofilowanych arkuszy. Pozwala to wyeliminować efekt dźwigni na membranie dachowej.

4. zasada RIB-ROOF: „Wszystkie elementy perfekcyjnie sprefabrykowane“

Dzięki zastosowaniu systemu RIB-ROOF wszystkie wyprofilowane arkusze łączą się dzięki swojej geometrii, co nadaje takiej konstrukcji właściwości poślizgowe. Nie ma tu miejsca dodatkowe trwałe falcowanie maszynowe, bowiem omyłkowe zbyt wąskie falcowanie może przyczynić sie do powstawania napięć w arkuszach. W przypadku połączeń profili w systemie RIB-ROOF dzięki zastosowaniu siły przyczepności, jaką gwaratują rozwiązania systemowe możliwe jest wyeliminowanie kolejnych przyczyn błędów montażowych.

5. zasada RIB-ROOF: „Wszystko poprowadzone we właściwym kierunku“

Nowo opracowany zacisk kierunkowy RIB-ROOF w zależności od rodzaju zastosowania posiada długość od 20 do 150 cm jako profil kierunkowy. Służy on tym samym jako szyna prowadnicza dla profilowanego arkusza. Przyczynia się to do zwiększenia bezpieczeństwa mocowania pokrycia dachowego zwłaszcza w przypadku długich arkuszy, ponieważ nadaje w ten sposób kierunek przesunięcia pod wpływem ew. działania sił dylatacyjnych.

Z zasad stanowiących myśl przewodnią systemu RIB-ROOF możecie Państwo korzystać w sposób nieograniczony. Dachy metalowe RIB-ROOF oferują Państwu różnorodne możliwości w zakresie architektonicznym oraz w wyborze materiału.

Więcej szczegółów na temat zasad RIB-ROOF znajdziecie Państwo w broszurze "Zasada RIB-ROOF", dostępnej również w formie pliku do pobrania.

źródło i zjęcia: ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG