Aktualności

Systemy do drzwi całoszklanych w ofercie Novet

03.11.2015

Zarówno w obiektach użyteczności publicznej (banki, urzędy, dworce, szpitale, centra handlowe, obiekty noclegowe), jak i w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym (wille, rezydencje, apartamentowce), drzwi całoszklane stanowią popularne rozwiązanie. Do ich montażu dedykowanych jest szereg wysokiej jakości systemów zapewniających płynną i bezawaryjną pracę skrzydeł drzwiowych. Oferta Novet obejmuje systemy do drzwi całoszklanych z widocznym mechanizmem (Exterus i K2O) oraz z ukrytym mechanizmem (Koblenz 1760 + 500 New, Belweder Slide / Slide Safeclose).

 

System Exterus

Exterus jest nowoczesnym systemem dedykowanym do instalacji drzwi przesuwnych całoszklanych jedno- oraz dwuskrzydłowych, których ciężar pojedynczego skrzydła nie przekracza 150 kg. Jego charakterystyczną cechą są wózki w kształcie litery X. Stanowią one atrakcyjny element wizualny, a dzięki łożyskom kulkowym oraz kółkom w wytrzymałej powłoce Delrin, zapewniają cichy i łagodny ruch skrzydła drzwiowego.Praktyczną funkcją jest możliwość regulacji położenia w pionie o +/- 2 mm zamontowanego skrzydła drzwi

System Exterus został również wyposażony w zabezpieczenie zapobiegające wypadnięciu drzwi z szyny jezdnej. Praktyczną funkcją jest możliwość regulacji położenia w pionie o +/- 2 mm zamontowanego skrzydła drzwi. Standardowa wersja systemu dedykowana jest do montażu naściennego. Istnieje także możliwość zamówienia specjalnej wersji przeznaczonej do montażu do sufitu lub tafli szklanej.

System K2O

K2O to atrakcyjny wizualnie system przeznaczony do montażu jedno- lub dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych całoszklanych, których tafla ma grubość 10 mm, a maksymalny ciężar skrzydła wynosi 120 kg.Wysoką trwałość systemu zapewniają łożyskowane kółka w powłoce Delrin

W systemie K2O zastosowano okrągłe wózki, które ukazują ruch obrotowy wewnętrznej części kółek podczas poruszania się po szynie jezdnej. Wysoką trwałość systemu zapewniają łożyskowane kółka w powłoce Delrin. Z kolei zabezpieczenie, które zapobiega wypadnięciu drzwi z szyny jezdnej stanowi gwarancję wieloletniej i co najważniejsze bezpiecznej pracy.Oba produkty dostępne są w eleganckim chromowanym i błyszczącym wykończeniu

Decydując się na montaż systemu, warto zaopatrzyć się także w obustronny, przyklejany uchwyt Cirkle, który znakomicie komponuje się ze stylistyką systemu K2O. Oba produkty dostępne są w eleganckim chromowanym i błyszczącym wykończeniu.

System Koblenz 1760 + 500 New

Koblenz 1760 + 500 New to cechujący się wysoką jakością system przesuwny umożliwiający montaż jednoskrzydłowych drzwi całoszklanych o grubości tafli 8/10/12 mm. Samonastawne wózki z przekładką antywibracyjną gwarantują cichą pracę drzwi, a wytrzymałość systemu zapewniają łożyskowane kółka w powłoce Delrin. Ponadto system Koblenz 1760 + 500 New jest całkowicie bezpieczny, gdyż został wyposażony w specjalne zabezpieczenia zapobiegające wypadnięciu tafli szklanej z zacisków. Co istotne położenie zainstalowanego skrzydła drzwiowego może być regulowane w pionie o +/- 4 mm.
Dostępne są dwie wersje systemu dedykowane do drzwi o maksymalnym ciężarze drzwi do 80/120 kg. Obie umożliwiają regulację hamulca, zależnie od wagi drzwi. System można doposażyć w: ABS, który spowalnia skrzydło przy otwieraniu lub zamykaniu, aluminiową osłonę szyny, profil do montażu naściennego / sufitu podwieszanego oraz uchwyt do montażu naściennego.

Belweder Slide / Slide Safeclose

System Belweder Slide dostępny jest w wersji podstawowej oraz w wersji z obustronnym systemem domykającym Safeclose. W obu wersjach mechanizm systemu został dyskretnie ukryty w maskownicy. Dzięki temu system cechuje się minimalistyczną stylistyką i doskonale komponuje się z wystrojem nowoczesnych wnętrz.Systemy Belweder Slide oraz Belweder Slide Safeclose dedykowane są do instalacji drzwi jednoskrzydłowych o maksymalnym ciężarze do 80 kg

Systemy Belweder Slide oraz Belweder Slide Safeclose dedykowane są do instalacji drzwi jednoskrzydłowych o maksymalnym ciężarze do 80 kg. Na zapytanie możliwe jest również zamówienie zestawu w wersji do drzwi o wadze do 150 kg lub do drzwi dwuskrzydłowych.
Zaletą obu wersji jest brak konieczności nawiercania tafli szklanej do zamontowania drzwi. Dodatkowo specjalne zabezpieczenie zapobiega wypadnięciu wózków z szyny jezdnej i uszkodzeniu tafli szklanej. System Belweder Slide / Slide Safeclose można doposażyć w profil dystansujący, uszczelkę szczotkową, która niweluje szczelinę pomiędzy szyną, a taflą szklaną oraz w zestaw do montażu na stałej tafli szklanej.

źródło i zdjęcia: NOVET

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet