Aktualności

Aluprof uruchomił lakiernię pionową

30.10.2015

Aluprof wyposażył swój park maszynowy w nową linię pionową do malowania proszkowego profili aluminiowych. Firma wybrała najnowocześniejsze rozwiązanie w tej części Europy.

W październiku  w zakładzie ALUPROF w Bielsku - Białej  została uruchomiona nowa linia do lakierowania profili. Nowa lakiernia pionowa do malowania proszkowego marki SAT z kabiną typu V, pozwala na lakierowanie profili o długości do 7200 mm. Lakiernia charakteryzuje się dużą mocą przerobową, pracuje bowiem z prędkością do 1,6 metra na minutę. Jej wydajność produkcyjna wynosi aż 300 m² na godzinę.

– "W związku z dynamicznym rozwojem firmy,  nieustannie dbamy o rozwój parku maszynowego, dzięki czemu możliwe jest oferowanie rozwiązań, które spełniają normy jakościowe i ekologiczne oraz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów" – komentuje inwestycję Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A.

W ostatnim czasie Aluprof zwiększył powierzchnie produkcyjno – magazynowe w zakładzie w Bielsku-Białej o ponad 20 000 m.kw.  Nowe powierzchnie produkcyjne zostały wyposażone w regały wysokiego składowania , najnowocześniejsze wózki widłowe oraz    maszyny do kompletacji zamówień tzw. Twin Towery.

Aluprof w obu swoich zakładach dysponuje również nowoczesnymi lakierniami proszkowymi z wysokowydajnymi, w pełni zautomatyzowanymi liniami, wyposażonymi w szybkozmienne kabiny lakiernicze a także linią do malowania profili w kolorach drewnopodobnych. Ogromna wydajność parku maszynowego Aluprofu  oraz  wysoka jakość produkcji dają efekty w postaci skrócenia czasu i podniesienia  poziomu obsługi klientów firmy.

Kierownictwo ALUPROF zaznacza, że zastosowane w lakierni  rozwiązania są przyjazne dla środowiska naturalnego.

– "Rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa, Polacy zwracają coraz większą uwagę na firmy odpowiedzialne społecznie, które dbają o środowisko naturalne. Dbałość o najbliższe otoczenie człowieka towarzyszy nam od początku działalności" – dodaje Tomasz Grela.

źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.

Firma powiązana:

Aluprof S.A.

Telefon 77 400 00 00
www.rolety.aluprof.eu
aluprof@aluprof.eu

Aluprof S.A.