Aktualności

POL-SKONE Orłem Eksportu Województwa Lubelskiego

29.10.2015

Szwecja, Czechy, Słowacja, Niemcy – to tylko kilka spośród wielu państw, do których spółka POL-SKONE eksportuje swoje produkty. Sukces lidera branży stolarki budowlanej został doceniony przez kapitułę konkursu "Orły Eksportu Województwa Lubelskiego", zorganizowanego przez dziennik "Rzeczpospolita". Jury nagrodziło firmę w kategorii "Eksportowy produkt".

POL-SKONE powstało w Lublinie w 1990 roku. W tym roku spółka obchodziła swoje 25-lecie.  Z niewielkich Zakładów Meblarskich Spółdzielni Pracy, firma przekształciła się w wiodącego na polskim rynku producenta drzwi i okien. Codziennie rynkowy sukces POL-SKONE wspiera blisko tysiąc wykwalifikowanych pracowników. Obecnie firma posiada trzy nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Lublinie, Niemcach oraz Biłgoraju.

Produkty marki POL-SKONE trafiają m.in. na rynki w Norwegii, Szwecji, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Czechach, Słowacji, Rumunii, a także na Łotwę, Litwę, Ukrainę, Białoruś, czy do Rosji. W całej Polsce firma współpracuje z ponad tysiącem Salonów Sprzedaży.

– Przez dwadzieścia pięć lat doskonalimy nasze produkty starając się zachować najwyższą jakość. Niezmiernie cieszy nas sukces, który odnosimy również poza granicami Polski. Nasze wyroby można znaleźć na wielu rynkach w Europie i na świecie. Drzwi naszej marki znajdują się nawet na krańcu świata –na Spitsbergenie, gdzie mieści się polska stacja badawcza. – dodaje Jan Szulżyk Prezes, POL-SKONE Sp. z o. o.

POL-SKONE obecnie produkuje około 100 modeli drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz technicznych. Ich dopełnieniem są dedykowane poszczególnym wzorom materiały wykończeniowe. Szeroki wachlarz produktów uzupełnia oferta okien drewnianych oraz okiennic. Asortyment POL-SKONE cechuje się wyjątkową innowacyjnością, nowoczesnym designem, a także najwyższą jakością, co potwierdza ogromna ilość nagród i wyróżnień przyznanych firmie na przestrzeni 25 lat.

Wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu „Rzeczpospolitej” odbywało się w ramach konferencji poświęconej eksportowi. Zaproszeni goście  dyskutowali na temat szans oraz zagrożeń związanych z eksportem produktów na rynki zagraniczne. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

źródło i zdjęcia: POL-SKONE

Firma powiązana:

Pol-Skone

Telefon 81 744 30 11
www.pol-skone.pl
poczta@pol-skone.eu

Pol-Skone