Aktualności

Spotkania Soudal z młodymi architektami

29.10.2015

Soudal po raz trzeci jest Mecenasem Polskiej Architektury i wspiera działania mające na celu edukację przyszłych projektantów. W ramach „Dnia Młodego Architekta” uczestnicy konkursu konsultowali z ekspertami Soudal swoje projekty. Zgodnie z regulaminem zastosowali w nich nowatorskie rozwiązania technologiczne m.in. Soudal Window System i Soudatherm Roof.

Pomysłodawcą i realizatorem „Dnia Młodego Architekta” jest magazyn Builder, a celem konkursu wyposażenie młodych ludzi w praktyczną wiedzę nt. nowoczesnych rozwiązań materiałowych i technologicznych. Zgłoszone projekty oceniać będą wybitni polscy architekci przy wsparciu organizatora oraz przedstawicieli wiodących marek budowlanych w Polsce.

Atrakcyjna formuła konkursu, na którą składają się wykłady, warsztaty i konsultacje z mistrzami architektury, a także ekspertami budowlanymi przyciąga setki osób. W tym roku zgłoszono około 600 projektów, z których zostaną wyłonieni laureaci głównych nagród. Warunkiem koniecznym do spełnienia we wszystkich trzech zadaniach konkursowych jest wykorzystanie minimum po jednym rozwiązaniu przedstawionym przez każdego z Partnerów Konkursu. W przypadku marki Soudal uczestnicy mają wybór pomiędzy tzw. ciepłym montażem okien – Soudal Window System, a profesjonalnym systemem izolacji dachów – Soudatherm Roof.

Pierwsze z zaproponowanych rozwiązań to Soudal Window System – potwierdzony aprobatą ITB system energooszczędnego montażu warstwowego stolarki okiennej. Jego prawidłowe zastosowanie gwarantuje zachowanie najwyższych z możliwych wskaźników izolacyjności termicznej oraz akustycznej uszczelnienia złącza okiennego. Drugim rozwiązaniem jest Soudatherm Roof –  opracowany we współpracy z architektami i ekipami dekarskimi z myślą o profesjonalnych wykonawcach.

Jest to nowoczesny oraz efektywny system klejenia izolacji i hydroizolacji dachów płaskich. W jego skład wchodzą wysoko wydajne kleje poliuretanowe do mocowania materiałów izolacyjnych na powierzchniach takich jak beton, powłoki bitumiczne, stal, drewno czy membrany paroizolacyjne. Wszystkie produkty Soudatherm Roof są certyfikowane, a zastosowanie systemu zapewnia skuteczną izolację na ponad 20 lat. Wiedza na temat nowatorskich rozwiązań jest niezbędna w dzisiejszym budownictwie. Soudal zaprasza do całorocznego kontaktu nie tylko uczestników "Dnia Młodego Architekta", ale wszystkich projektantów zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych technologii.

źródło i zdjęcia: Soudal