Aktualności

Kolorowe projekty Łukplast

28.10.2015

Tak jak coraz bardziej kolorowy staje się świat wokół nas, tak też sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Coraz bogatsza gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjność cenowa stolarki plastikowej zdecydowały z pewnością o jej rosnącej od lat popularności i wyraźnej dominacji nad stolarką drewnianą.

W ostatnich latach wyraźnie zmienia się sposób myślenia o architekturze. Znajduje to przede wszystkim swój wyraz w poszukiwaniu zarówno w projekcie budynku, jak i w zastosowanych w nim produktach rozwiązań pozwalających nadać tym obiektom wyjątkowy i indywidualny charakter. W ślad za tym idzie coraz bogatsza oferta producentów różnego rodzaju materiałów budowlanych, którzy sukcesywnie poszerzają swoje oferty , tak by móc sprostać tym oczekiwaniom, a często również wręcz te nowe standardy, czy też mody tworzyć. Obok kształtu duży wpływ na oddziaływanie estetyczne okien i drzwi ma ich kolor. Jest on elementem fascynacji zarówno klientów kupujących okna, jak i architektów, którzy dzięki temu mogą nadać odpowiedni akcent projektowanym budynkom. Bezsprzecznie najlepsze projekty architektoniczne cechuje właśnie idealna harmonia formy i materiału.

Nowa generacja kolorów – „Cool Colors“ oraz „Life-Like“

Obserwując zachodzące zmiany i chcąc dostarczyć producentom okien nowych argumentów w rozmowach z potencjalnymi klientami Aluplast wprowadził do swojej oferty siedem nowych rodzajów folii dekoracyjnych do profili. Jest to nowa generacja folii z obniżoną o 20% absorpcją ciepła. Nie od dziś wiadomo, że profil oklejony folią dekoracyjną jest znacznie bardziej podatny na nagrzewanie. Szczególnie ciemne kolory zastosowanej folii prowadzą do ekstremalnych różnic temperatury na powierzchni i wewnątrz profilu.

W technologii o nazwie „Cool Colours”, dzięki zastosowaniu nowatorskich - opatentowanych pigmentów, uzyskano drastyczne obniżenie absorpcji promieni w okolicy widma podczerwieni, które są w największym stopniu odpowiedzialne za nagrzewanie się materiału naświetlonego promieniami słonecznymi. Wspomnianą technologię w pierwszej kolejności zastosowano przy produkcji nowej grupy folii o nazwie „Life Like”.

Folie profilowe „Life Like”, w kilku zasadniczych aspektach stanowią prawdziwy przełom w dziedzinie okleinowania profili okiennych foliami PVC. Przede wszystkim zmieniono strukturę budowy folii, uzyskując w ten sposób produkt wyjątkowo „elastyczny” w obróbce, umożliwiający dokładne wypełnienie nawet najbardziej ciasnych zagłębień. Jednocześnie całkowicie zlikwidowano tendencję do wtórnego kurczenia się folii (tzw. efektu pamięciowego), eliminując w ten sposób możliwość odklejania się folii na wąskich krawędziach i w ostrych kątach profilu. Lakier hydrofobowy w połączeniu z odpowiednio ukształtowanymi zagłębieniami w strukturze powierzchni powodują, że woda i naturalne zanieczyszczenia dużo łatwiej i niejako samoczynnie usuwane są z powierzchni profilu.

Folie „Life Like” oferowane są w nowych dekorach, dobranych przez najlepszych mistrzów wzornictwa. Ich charakterystyczną cechą jest niezwykłe podobieństwo do naturalnego drewna, co w połączeniu ze stale rozszerzaną gamą kolorystyczną daje kreatywnym projektantom naprawdę szerokie pole do popisu. Matowy lakier oraz delikatna, aksamitna w dotyku niezwykle naturalna struktura powierzchni folii, powodują że profil po oklejeniu jest trudny do odróżnienia od profilu drewnianego. Interesującym rozwiązaniem, które może stanowić ciekawą alternatywę dla profili aluminiowych jest folia w kolorze szczotkowanego aluminium. W ich produkcji zastosowano mikroskopijne drobiny metali, dzięki czemu uzyskano niezwykle realistyczny wygląd aluminium.

źródło i zdjęcie: Łukplast

Firma powiązana:

Łukplast

Telefon 25 798 37 76
www.lukplast.pl
lukplast@lukplast.pl

Łukplast