Aktualności

Budmat: Piotr Więcek Mistrzem DMGP 2015!

15.09.2015

Piotr Więcek wygrał Finałową 10. rundę Drift Masters Grand Prix 2015 w Toruniu! Zwycięstwo przypieczętowało jego wygraną w całym sezonie. W klasyfikacji generalnej DM GP po 10 Rundach Piotr zgromadził najwyższą ilość punktów uzyskując tytuł Mistrza Drift Masters GP 2015. Wicemistrzem został Marcin Mospinek a III miejsce na podium zajął także nasz zawodnik: Dawid Karkosik.

To był bardzo trudny driftingowy weekend, wiele emocji w 9 i 10 Rundzie, wciąż nie sprzyjająca zawodnikom i kibicom pogoda oraz rywalizacja jakiej oczekiwało całe driftingowe środowisko. Mamy podium Drift Masters GP!!! Plan został wykonany. Dziękujemy Panowie za walkę, pracę, emocje i wiele fajnych chwil.

Październikowy weekend driftingowy na MotoArenie odbył się po raz kolejny w historii Drift Masters na torze żużlowym. Sobotnia – 9 Runda, została połączona z finałową Rundą Ligii Drift Allstars, podkręcając rywalizację na najwyższym poziomie europejskim. Kierowcy z Irlandii, Niemiec, Finlandii, Łotwy czy Anglii agresywnie atakowali wąski i bardzo techniczny tor.

Tu nie było miejsca na pomyłki. Kontakt z betonowymi bandami groził w najlepszym wypadku odpadaniem zderzaków a i poważne awarie eliminujące kierowców z zawodów także się zdarzały. Sobotnią europejską Rundę Drift Masters wygrał Jakub Przygoński z Orlen, który obronił honor Polaków w tej rozgrywce.

Pokonał niepokonanego na torach Drift Allstars Irlandczyka Jamesa Deana. W tym sezonie DA Dean uległ właśnie Polakom – w Kownie pokonał go w Finale Lithuanian Extreme Drift Allstars nasz Piotr Więcek a w Toruniu – Przygonski. Dean na długo zapewne zapamięta sobie polską szkołę driftu.

Niedziela to już powrót do ligi Drift Masters i ostatnia w sezonie runda, która rozstrzygnąć miała kto zostanie Mistrzem DM GP 2015. Po 9 rundach walki o I miejsce w generalce wciąż nie było oczywiste kto wygra. III miejsce zapewnił sobie po całym sezonie ciężkiej pracy na torze Dawid Karkosik.

Kwalifikacje rozegrane w deszczu dały naszym dobre pozycje do startu. Piotr szedł przez zawody jak burza, Dawid odpadł na etapie TOP 16 gdzie w pojedynku z Piotrem Borkowskim zahaczył o bandę. Więcek pokonał kolejno: Sebastiana Matuszewskiego, Krzyśka Romanowskiego (który poprzestawiał separatory), potem wyeliminował Bartka Stolarskiego by stanąć do finałowego przejazdu z Pawłem Borkowskim. Szansę na odwet na Borkowskim za wyeliminowanie z zawodów Karkosika, Więcek wykorzystał w pełni.

Widowisko jakie zafundowali kibicom drifterzy było najwyższej klasy. Agresywne ataki, dojeżdżanie przeciwnika i pressing jaki kierowcy na sobie wywierali podobał się publiczności. Podobał się także sędziom, którzy wyżej ocenili cały przejazd, zaliczane zony i ataki w wykonaniu Piotra Więcka. Tym samym wygrał On 10 Rundę DM GP i przypieczętował swoje zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej sezonu. Jego największy konkurent: Marcin Mospinek, odpadł w TOP 8 po tym jak w II biegu z Przygońskim, odprostował.

Zgodnie z regulaminem sędziowie oceniają to na 0 punktów, tak jak i dotknięcie bandy lub separatorów jeśli kontakt spowoduje ich przesunięcie lub uszkodzenie auta. Tak oto po całym sezonie treningów, pracy i emocji Piotr Więcek stanął w strugach lejącego się szampana na najwyższym stopniu podium DM GP 2015. Był dumny szczęśliwy, wdzięczny całemu teamowi na czele z mechanikami, dla których jest to wspólny, wielki sukces.

źródło i zdjęcie: Budmat

Firma powiązana:

BudMat

Telefon 24 268 59 58
www.budmat.pl

BudMat