Aktualności

Posadź drzewko z Kronopolem - 250 nowych drzew w Żarach

28.10.2015

Kronopol od lat prowadzi akcje związane z edukacją ekologiczną. Przykładem takiego podejścia jest inicjatywa „Posadź drzewko z Kronopolem”, skierowana do najmłodszych mieszkańców Żar. W tym roku do wspólnego sadzenia drzewek zaprosiliśmy dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach.

23 października pomiędzy żarską obwodnicą, a ogródkami działkowymi "Relaks" dzieci i młodzież przy wsparciu pracowników Kronopolu oraz działkowców zasadzili 250 drzewek i 75 krzewów. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Gminy i Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie.

Działkowcy w podziękowaniu za wsparcie i zaangażowanie otrzymali w prezencie krzewy owocoweDzieci mogły liczyć na pomoc pracowników Kronopolu, którzy pokazywali uczniom jak prawidłowo sadzić brzozy, klony, dęby, buki, morwy i katalpy. Działkowcy w podziękowaniu za wsparcie i zaangażowanie otrzymali w prezencie krzewy owocowe. Tradycyjnie nie zabrakło również konkursów i wspólnej zabawy. Na uczestników akcji czekało przeciąganie liny oraz wyścigi. Na koniec przygotowano pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku oraz  Krono Hot Dogi.

Efekty 3 edycji akcji "Posadź Drzewko z Kronopolem" są imponujące. Żary do tej pory zyskały ponad 1700 dodatkowych drzew i krzewów. Udało nam się również zaprosić do współpracy różne grupy społeczne i tym samym udowodnić, że dzięki wspólnej pracy, można zdziałać wiele dobrego. Akcja jest częścią programu KRONOLAND, zainicjowanego w 2011 roku. Program zakłada działania o charakterze ekologicznym, turystycznym i edukacyjnym.

źródło i zdjęcia: Kronopol

Posadź drzewko z Kronopolem - 250 nowych drzew w Żarach
Zobacz produkty: