Aktualności

Gres porcelanowy EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic – kamienne inspiracje

27.10.2015

Naturalne skały, takie jak marmur, piaskowiec czy granit, imponują szlachetnym obliczem i ponadczasową elegancją. Inspirują również projektantów do tworzenia wyjątkowych materiałów wykończeniowych – wytrzymałych, stylowych i niezwykle uniwersalnych, takich jak innowacyjny gres porcelanowy EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic. Wykonane z niego płyty nie tylko cechują się trwałością prawdziwych bloków skalnych, ale również doskonale odwzorowują ich wygląd i fakturę.

Wykorzystanie kamienia wewnątrz i na zewnątrz budynku to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych. Wielość faktur, kolorów i form pozwala na tworzenie z niego niezwykle oryginalnych powierzchni, a wytrzymałość materiału gwarantuje ich trwałość i nienaganny wygląd przez wiele lat. Problem pojawia się wówczas, gdy chcemy połączyć ze sobą kilka różnych skał, odmiennych pod względem twardości, struktury mineralnej i możliwości obróbki lub też podoba nam się materiał, który nie nadaje się do zastosowania w wybranym przez nas miejscu, np. na podjeździe garażowym czy wokół basenu.Dostępny w ofercie firmy Libet gres porcelanowy to produkt, który jest ceniony nie tylko ze względu na naturalne wzornictwo, ale również z uwagi na znakomite parametry użytkoweOkazuje się, że nawet w takich sytuacjach nie trzeba rezygnować z wybranej przez siebie koncepcji. Wystarczy wybrać innowacyjny gres porcelanowy z oferty firmy Libet, który stanowi doskonałą alternatywę dla naturalnego kamienia. W kolekcji EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic można znaleźć bogatą gamę płyt o grubości 20 mm, zróżnicowanych pod względem rozmiaru, kształtu i powierzchni wykończenia, a do tego dostępnych w 40 wzorach. Ogromna część z nich, bo aż 26, inspirowana była wyglądem prawdziwych skał: od jasnego wapienia, marmuru czy piaskowca, po głębokie odcienie granitu i wulkanicznych głazów. Kamienne dekory zebrane zostały w siedem grup produktowych: ARDESIE, ESPRIT, JEWELS, NORR, QUARZITI 2.0, STONES 2.0 i TRIBECA. Każda z nich odwzorowuje rysunek i strukturę  charakterystyczną dla konkretnej skały: wyróżnia ją określona struktura i gama kolorystyczna.Wykorzystanie kamienia wewnątrz i na zewnątrz budynku to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnychNiektóre dekory, jak Chambrod czy Mountains, cechują niewielkie zmiany wyglądu płyt względem siebie, dlatego też ułożona z nich nawierzchnia będzie niemalże jednorodna. Inne – np. Romantic, Gothic i Dark – mogą znacznie różnić się między sobą odcieniem poszczególnych elementów, jednak wspólnie będą tworzyły spójną i niezwykle oryginalną całość. Co bardzo istotne, wszystkie elementy kolekcji EVO_2/E™ cechują się równym stopniem wytrzymałości i twardości, można montować je w identyczny sposób, a do tego tworzą komplementarny system. Umożliwia to realizację nawet najbardziej kreatywnych i odważnych projektów aranżacyjnych na wszystkich możliwych przestrzeniach i w każdej stylistyce otoczenia.

 

Szlachetne jak skała, odporne jak... gres

Dostępny w ofercie firmy Libet gres porcelanowy to produkt, który jest ceniony nie tylko ze względu na naturalne wzornictwo, ale również z uwagi na znakomite parametry użytkowe. Analizując listę jego zalet można stwierdzić, że w wielu aspektach nie tylko dorównuje on najbardziej wytrzymałym skałom, ale nawet je przewyższa. Szczególnie korzystnie porównanie to wypada w przypadku popularnego  w Polsce granitu. W odróżnieniu od niego płyty Libet Ceramic pozbawione są zanieczyszczeń i naturalnych wtrąceń w szczelinach, dzięki czemu cieszą oko piękną i jednorodną strukturą przez wiele lat.wszystkie produkty z linii Libet Ceramic posiadają zgodność z certyfikatem LEED, przyznawanym budynkom spełniającym rygorystyczne normy ekologiczne

Gresy z kolekcji EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania (7 w 10 stopniowej skali twardości Mohsa), są ponadto niezwykle odporne na obciążenia (każda płyta może wytrzymać nacisk ponad 1000 kg ), niepodatne na mróz i zmienne temperatury (w zakresie od -50 do +60 stopni C), a także na działanie środków chemicznych (nasiąkliwość dużo mniejsza w stosunku do granitu). Płyty nie poddają się także działaniu pleśni i są odporne na mchy.

Co więcej, aby gres porcelanowy zachował swój nienaganny wygląd nie trzeba poddawać go specjalnym zabiegom konserwacyjnym, a do utrzymania go w czystości wystarczy standardowa myjka ciśnieniowa. Właściciele basenów docenią natomiast fakt, iż gresy te – dzięki strukturalnej powierzchni – są antypoślizgowe (R11), zatem nawet mokra nawierzchnia będzie bezpieczna dla domowników i nie narazi ich na ryzyko bolesnego upadku. Na koniec warto dodać, że wszystkie produkty z linii Libet Ceramic posiadają zgodność z certyfikatem LEED, przyznawanym budynkom spełniającym rygorystyczne normy ekologiczne.

źródło i zdjęcia: Libet

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl

Libet