Aktualności

Przedłużenie certyfikatu BRE dla RHEINZINK

04.06.2015

Brytyjski system oceny BREEAM "BRE Environmental Assessment Method" jest obecnie wiodącym i jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów certyfikacji budynków. Miło jest nam Państwa poinformować, że produkcja RHEINZINK w postaci rolek i arkuszy otrzymała certyfikat BRE Global (British Research Establishment Ltd.) jako ekologiczne produkty budowlane.

Zarówno ocena EPD, jak i ten proces certyfikacji opiera się na analizie cyklu życia materiału w systemie „cradle o grave”. Oddziaływanie na środowisko przeprowadza się przeliczając "ekopunkty" na tonę materiału. Roczny wpływ mieszkańca Europy Zachodniej na środowisko naturalne równa 100 ekopunktów.

Łączna ocena jest przeprowadzana na podstawie różnych elementów konstrukcyjnych, a więc wszystkich materiałów wymaganych do wykonania 1 m² dachu lub fasady razem. Transport, koszty użytkowania i konserwacji, trwałość budynku oraz niezbędne procesy wymagane przy jego utylizacji po okresie eksploatacji są brane pod uwagę przy obliczaniu jego wpływu na środowisko na podstawie 60-letniej obserwacji. Wynik jest przedstawiany w ekopunktach na m² wyjaśniony w łatwych do interpretacji ocenach od A + E.

Pokrycia dachowe RHEINZINK i okładziny elewacyjne wykonane w technologii rąbka  stojącego mają przyznane ocenę A. Te i inne oceny dla dachu i elementów elewacji w technologii RHEINZINK można znaleźć w bazie produktów dostępnej bezpłatnie w Internecie na www.greenbooklive.com  

źródło i zdjęcie: RHEINZINK