Aktualności

Rzemiosło blacharskie na elewacji RHEINZINK w trójwymiarze

23.10.2015

Połączenie historii, rzemiosła oraz sztuki było wyzwaniem dla zwykłego mistrza blacharstwa Wolfganga Hubera z niemieckiego miasteczka Kißlegg im Allgäu. Ten pomysł udało się zrealizować po latach, poprzez powiększenie dawnej stodoły o nowoczesną nadbudowę. Elewacja tej dodatkowej części została wykonana z nietypowych łusek RHEINZINK.

Wolfgang Huber skorzystał kilka lat temu z okazji do przejęcia nie zmienianego od 1959 roku w pełni zachowanego warsztatu blacharskiego. Historyczne narzędzia blacharskie, materiały oraz wyroby ze szlachetnych blach stały się impulsem do wyeksponowania w odrębnej części warsztatu zabytkowych ornamentów, które są oryginalnym tłem dla współczesnych pokryć dachowych i okładzin elewacyjnych.Połączenie historii, rzemiosła oraz sztuki było wyzwaniem dla zwykłego mistrza blacharstwa Wolfganga Hubera z niemieckiego miasteczka Kißlegg im Allgäu

Nowoczesne nadbudowane piętro podkreśla starą część warsztatu, która jest datowana 1900 rokiem. Parter budynku jest przeznaczony do wystaw sztuki, imprez kulturalnych i seminariów, ale także dla spotkań kolegów w branży. Marzeniem Wolfganga Hubera jest inspirowanie młodych ludzi w kierunku rzemiosła, a w szczególności w zakresie sztuki blacharstwa budowlanego.

źródło i zdjęcia: RHEINZINK

Firma powiązana:

Rheinzink

Telefon 22 789 91 91
www.rheinzink.pl
info@rheinzink.pl

Rheinzink