Aktualności

Parkiet Kaźmierczak oferuje bogaty asortyment parkietów dębowych i jesionowych

23.10.2015

Parkiety produkowane są z drewna specjalnie selekcjonowanego o najlepszych parametrach technicznych. Regularny układ słojów sprawia, iż ich rysunek jest bardzo delikatny. Występujący błyszcz nadaje podłogom świetlistego wyglądu.

Produkujemy parkiet dębowy i jesionowy w grubości 22 mm. Klepki parkietu mają wpusty i wypusty czyli tzw. "własne pióro". Dzięki dużej grubości nadają się do kilkukrotnego cyklinowania. Ich warstwa użytkowa ma ponad 10mm grubości.

Mamy w ofercie sześć gatunków parkietu dębowego i cztery jesionowego. W przypadku parkietu dębowego dwa pierwsze gatunki: Natur i Markant można porównać do I klasy jakości, natomiast Gestreift i Rustikal do II klasy jakości.

W parkiecie jesionowym nie występują gatunki Gestreift i Rustikal. Ze względu na różne cechy drewna dębowego i jesionowego gatunki Natur i Markant w parkiecie jesionowym nie są odpowiednikami gatunków parkiecie dębowym.

Rozdzielenie klasy I i II na dodatkowe gatunki wynika z przyjęcia niemieckich norm jakości (DIN-280) i nazewnictwa w produkcji parkietu.

Poza ogólnym opisem gatunków parkietu znajdującym się na stronie mogą Państwo zapoznać się ze szczegółowym opisem technicznym naszego parkietu.

źródło i zdjęcie: Parkiet Kaźmierczak