Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stan surowy zamknięty

Grzejniki JAGA LOW-H2O - Najoszczędniejsze grzejniki na świecie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2015-10-23

Jak bardzo oszczędne są grzejniki Jaga? Okazuje się, że najbardziej na świecie  - trzy jednostki badawcze: belgijski instytut WTCB, brytyjski BRE oraz holenderski KIWA potwierdziły w badaniach, że Jaga Low-H2O to najbardziej ekonomiczne grzejniki, z najwyższym wynikiem w zakresie energooszczędności.

Dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnego, oszczędnego ogrzewania polecamy stronę www.oszczednegrzejniki.pl przygotowaną przez firmę Jaga Polska. Wiodącym celem firmy Jaga od momentu jej powstania jest poszukiwanie efektywności i oszczędności energii. Historia marki zaczęła się w roku 1962 roku, gdy dwaj bracia, instalatorzy, Jan i Gaston Kriekels, niezadowoleni z jakości rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku, postanowili stworzyć własne grzejniki: wydajne, lekkie, estetyczne.Porównanie czasu rozgrzewania się

Ich sercem stał się niewielki, lekki, aluminiowo-miedziany wymiennik, który dynamicznie reaguje na zmiany temperatury i jest w stanie szybko wytworzyć potrzebne ciepło. Technologią, która spełniła te oczekiwania jest Low- H2O czyli mała pojemność wodna. Rozwiązanie  opracowane przez Jagę wiele lat temu dziś wciąż jest technologią przyszłości – najbardziej wydajną i oszczędną z dostępnych na rynku.Zużycie energiiZyski z zastosowania grzejników o małej pojemności wodnej są mierzalne: jest to od 9 do nawet 16% oszczędności w porównaniu do ogrzewania płytowego i minimum 5% w stosunku do ogrzewania podłogowego. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że mała masa nagrzewa się szybciej niż duża. Grzejniki Low-H2O są znacznie lżejsze, zawierają mniej wody niż inne dostępne rozwiązania, w szczególności ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu nie potrzebują dużo czasu by się nagrzać, tylko od razu przekazują ciepło do pomieszczenia. Lekki, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła reaguje błyskawicznie, a po osiągnięciu optymalnej temperatury w pomieszczeniu natychmiast przestaje grzać. Badania w warunkach podczerwieni nie pozostawiają wątpliwości: grzejniki Low-H2O zaczynają oddawać ciepło do pomieszczenia zaledwie po dwóch minutach od uruchomienia, a w ciągu kolejnych dwóch minut grzejnik jest w pełni sprawny (rurki zasilająca i powrotna są w pełni rozgrzane). Dla porównania, grzejnikowi płytowemu ten sam proces zajmie 5 razy więcej czasu, żeberkowemu 40 minut, a ogrzewaniu podłogowemu co najmniej 120. To przepaść czasowa i ekonomiczna!

Co jeszcze zyskujemy stosując grzejniki Jaga Low-H2O? Dynamiczne, szybko reagujące grzejniki przy dobrej izolacji budynków polepszają ich klasę energetyczną (według oprogramowania EPB, grzejniki Low-H2O wielu przypadkach uzyskują maksymalną notę 2 punkty). Grzejniki, które szybko rozgrzewają się i szybko stygną minimalizują straty ciepła oraz nie generują przegrzania związanego z długim czasem wystudzania, co jest istotną cechą w dobrze izolowanych pomieszczeniach. Zapewniają też komfort utrzymania stałej temperatury – co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o  ogólną ocenę ogrzewania (duże wahania temperatury prowadzą do odczucia dyskomfortu oraz generują straty ciepła). Nie bez znaczenia jest też to, że grzejniki Jaga Low-H2O świetnie współdziałają z systemem niskotemperaturowym opartym o kocioł kondensacyjny czy pompę ciepła. Wynika to z faktu, że budowa wymiennika Jaga Low- H2O została maksymalnie zoptymalizowana na podstawie szczegółowych badań naukowych.Dynamiczne, szybko reagujące grzejniki przy dobrej izolacji budynków polepszają ich klasę energetycznąZwiększenie powierzchni styku miedzi i aluminium o ponad 36% gwarantuje optymalną emisję ciepła, nawet przy niskich temperaturach czynnika grzewczego. Dobrą pracę grzejników Low-H2O w systemach niskotemperaturowych potwierdziły badania firmy Jaga oraz niezależne badania nadzorowane przez Novem (Holenderską Organizację Energii i Środowiska) przeprowadzone przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven.

Aby prawidłowo przekazywać ciepło do otoczenia, grzejnik Jaga Low-H2O, potrzebuje czynnika o minimalnej temperaturze 28 st. C. Zbadano, że wystarczy zaledwie 5 st.C różnicy pomiędzy temperaturą zasilania a temperaturą otoczenia aby grzejnik pracował prawidłowo. Oprócz mierzalnych i jednostkowo odczuwalnych zalet stosowania technologii Low- H2O i ogólnie grzejników Jaga warto też zwrócić uwagę na aspekty globalne: grzejniki Low-H2O zużywają mniej energii, potrzebują mniejszej ilości materiałów i surowców do wyprodukowania, mają długą żywotność (gwarancja 30 lat),a po zakończeniu cyklu życia są w pełni przetwarzalne. Jednym z priorytetów firmy Jaga, czynnie i konsekwentnie realizowanym od początku istnienia, jest ochrona środowiska. Jaga dba, by jej ślad pozostawiany na planecie był jak najmniejszy. Grzejniki Jaga Low- H2O mają najniższe wskaźniki LCA (Life Cycle Assessment), co świadczy o ich korzystnym profilu środowiskowym (mniejszy negatywny wpływ). Zapraszamy na nową stronę internetową o grzejnikach Low-H2O.

Aby w pełni pokazać zalety tej  technologii firma Jaga Polska przygotowała specjalną stronę internetową www.oszczednegrzejniki.pl To kompletna baza informacji technicznych, technologicznych i użytkowych, porównanie wszystkich technologii grzewczych dostępnych na rynku oraz praktyczny przegląd korzyści z zastosowania flagowej technologii Jaga. Polecamy poznanie nowej strony wszystkim, którzy planują budowę lub modernizację instalacji grzewczej. Jest tu także symulator oszczędności – proste narzędzie pozwalające  potencjalnemu klientowi oszacować oszczędności, które można uzyskać stosując grzejniki Jaga Low-H2O. Znajduje się tu również przegląd modeli grzejników belgijskiego producenta pracujących w tej technologii. Czas na zmianę, czas na nowoczesne technologie, które gwarantują komfortowe ciepło, oszczędności i szacunek dla środowiska.

źródło i zdjęcia: Jaga Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny