Aktualności

Projektowanie nowoczesnej przestrzeni biurowej z Glassolutions Polska

22.10.2015

8 października 2015 r. Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych gościł specjalistów z branży projektowej oraz budowlanej. Ponad 50 architektów, inżynierów i projektantów wnętrz wzięło udział w spotkaniu z cyklu „Architektura Bez Pudła”, organizowanym wspólnie przez firmy Glassolutions oraz Ecophon.

Rynek nieruchomości biurowych w Polsce to niezwykle szybko rozwijający się sektor branży budowlanej. Od 2012 r. nieprzerwanie obserwujemy wzrost wartości inwestycji oraz ciągłe zwiększanie powierzchni biurowych, która w połowie 2015 r. zamknęła się kwotą ponad 7,5 mln mkw. Było zatem o czym rozmawiać podczas wrocławskiej edycji imprezy organizowanej przez specjalistów z branży wyposażenia i aranżacji wnętrz. Podczas czterech ciekawych wykładów uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak zapewnić prywatność w biurze dzięki rozwiązaniom akustycznym Ecophon oraz poznać możliwości aranżacji wnętrz z użyciem przegród i różnych elementów ze szkła produkowanego przez Glassolutions.

Wstępem do ciekawej dyskusji okazały się wyniki badań przeprowadzonych wśród pracowników biurowców, które jasno dowodzą, że komfort akustyczny oraz odpowiednia aranżacja otaczającej przestrzeni zwiększają wydajność i efektywność wykonywanych zadań. Zwrócono także uwagę na ekologiczne trendy w projektowaniu przestrzeni biurowej, wykorzystanie najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych oraz zapewnienie pracownikom dostępu do stref ciszy czy aktywnego odpoczynku. Cykl wykładów zakończyły przedstawicielki pracowni architektonicznej Mocolocco, które przedstawiły zrealizowany przez siebie projekt wnętrz biurowca Grupy Onet. Ciekawe rozwiązania podziału przestrzeni i dostosowanie aranżacji do potrzeb i preferencji określonych grup pracowników przypadły do gustu wielu słuchaczom.

– Niezwykle wysoko cenimy sobie możliwość spotkań z osobami związanymi z branżą projektową i budowlaną, a zainteresowanie wrocławską edycją imprezy Architektura Bez Pudła pokazuje, jak ważne dla obu stron są takie inicjatywy. Cenne uwagi i spostrzeżenia specjalistów, którzy na co dzień realizują ambitne projekty dla swoich klientów pozwalają nam lepiej zrozumieć potrzeby rynkowe i dostosować do nich ofertę produktową. W przyszłości na pewno będziemy kontynuować wymianę wiedzy i doświadczeń w takiej właśnie formie – podsumował spotkanie Wojciech Jórga, Marketing Manager Ecophon.

Na uczestników spotkania, podobnie jak to miało miejsce w Łodzi, czekało mobilne centrum ekspozycyjne, w którym zainteresowane osoby mogły w praktyce przekonać się o skuteczności i niezawodności rozwiązań oferowanych przez firmy Ecophon i Glassolutions.

źródło i zdjęcia: GLASSOLUTIONS Polska

Projektowanie nowoczesnej przestrzeni biurowej z Glassolutions Polska

Firma powiązana:

GLASSOLUTIONS Polska

Telefon 32 649 95 00
www.glassolutions.pl

GLASSOLUTIONS Polska
Zobacz produkty: