Aktualności

Cersanit urządza łazienkę w stylu industrialnym

20.10.2015

Jak stworzyć pomieszczenie, które pogodzi chłód industrialnych aranżacji z przytulnością właściwą łazience? Postawmy na chłodne odcienie szarości z elementami drewna, wykorzystajmy glazurę imitującą kamienne płyty i metal, chromowane baterie i biel ceramiki.

Efektownym elementem dekoracyjnym mogą stać się fragmenty ścian, wykończone oryginalnymi dekorami z kolekcji City Cersanit. City to kolekcja płytek o surowym, minimalistycznym klimacie. Płytki bazowe w odcieniach szarości, połączone z ciekawymi motywami dekoracyjnymi, idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Na szczególną uwagę zasługuje płytka dekoracyjna Grey Metal i Light Grey Metal (29,7 x 60 cm), której pierwowzór, przypominający strukturą antypoślizgową podłogę z metalu, został przekornie przeniesiony na ścianę, dając oryginalny efekt dekoratorski. Wysmakowana kompozycja klasycznej szarości z czernią i bielą nadaje pomieszczeniu eleganckiego charakteru.Miłośnicy smaczków w łazience będą zachwyceni połączeniem neutralnej palety szarości z głęboką czerwienią szklanych dekoracji Glass Border

Miłośnicy smaczków w łazience będą zachwyceni połączeniem neutralnej palety szarości z głęboką czerwienią szklanych dekoracji Glass Border, występujących w ofercie Cersanit także w wielu innych kolorach. Urok glazury City potęgują inserty Grey House (29,7 x 60 cm), które umożliwiają układanie niekończącej się panoramy kamienic z dawnych lat. Nawiązujące do klimatu retro dekoracje Grey Geo i Light Grey Geo (29,7 x 60 cm), z wzorem nakładających się na siebie ośmiokątów, ocieplą wnętrze wykończone minimalistycznymi płytkami. Łazienka może nabrać charakteru przypominającego wnętrze loftu dzięki matowym płytkom na ścianie (29, 7 x 60 cm) i podłodze (33,3 x 33.3 cm). Obie propozycje, przypominające fakturą kamień, dostępne są w tonacji szarej (Grey) oraz jasnoszarej (Light Grey).

Inserty Grey House umożliwiają układanie niekończącej się panoramy kamienic z dawnych lat

Wybierając pomiędzy dekorami z rysunkiem klimatycznych, starych kamienic lub tych, które fakturą metalu, czy kamienia nawiązują do surowego stylu industrialnego, można w rezultacie osiągnąć dwa zupełnie odmienne efekty końcowe. Uniwersalność kolekcji pozwala na zastosowanie jej zarówno w łazienkach domowych, jak i we wnętrzach publicznych. Jeśli zależy nam na uzyskaniu oszczędnego wystroju łazienki, wyraźnie wpisującego się w styl minimalistyczny, przy szarych ścianach zdecydujmy się na kontrastowe białe meble i ceramikę łazienkową, np. z serii Como czy Easy Cersanit.

Dzięki pomysłowym insertom, nie ma szans na nudę w łaziencePołączmy je z metalowymi lub drewnianymi dodatkami i prostym, przemysłowym oświetleniem. Seria płytek City Cersanit jest spójna i nowoczesna, a dzięki pomysłowym insertom, nie ma szans na nudę w łazience. Kolekcja znakomicie nadaje się do realizacji nowoczesnych aranżacji, w których podłoga, choć niewątpliwie estetyczna, nie skupia na sobie uwagi, stanowiąc raczej neutralne tło dla innych elementów.

źródło i zdjęcia: Cersanit

Firma powiązana:

Cersanit (Rovese S.A.)

Telefon 801 01 44 44
www.cersanit.com.pl

Cersanit (Rovese S.A.)