Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

fischer FIXPERIENCE Software

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2015-10-09

Bez względu na to, czy jesteś fachowcem, projektantem, czy inżynierem budownictwa, komplet oprogramowania fischer FIXPERIENCE zapewni Ci bezpieczne i niezawodne wsparcie przy opracowywaniu i realizacji projektów.

Przyjazny dla użytkownika program pozwala na łatwe i elastyczne projektowanie i wymiarowanie zakotwień. Odniesienie się do norm międzynarodowych sprawia, że spełnia on wszelkie wymagania, i może być użytkowany na całym świecie. Opracowywanie i realizacja projektów jeszcze nigdy nie były takie łatwe!
Rozbudowany pakiet

Nowa, modułowa struktura oprogramowania obejmuje programy inżynieryjne oraz segmenty do zastosowań specjalnych. Funkcje te pozwalają planować kompletne projekty, jak również pojedyncze zastosowania w uporządkowany i ekonomiczny sposób.

Oprogramowanie zawiera następujące programy:

Międzynarodowa zgodność

Oprogramowanie zostało stworzone zgodnie z międzynarodowymi normami projektowymi (ETAG 001 oraz EC2), w tym z dokumentami dotyczącymi zastosowania norm w poszczególnych krajach. Bazuje ono na istniejących, powszechnie stosowanych jednostkach siły i wymiarów.

Łatwość obsługi i pełna kontrola nad wprowadzanymi informacjami.

Wprowadzanie wartości w panelu narzędzi zapewnia szybką i prostą obsługę oraz ułatwia projektowanie. Równocześnie okno wyników wyświetla wynik w czasie rzeczywistym.  Przejrzyste opisy i duże ikony pomagają w obsłudze systemu. Dane wprowadzane są w prosty sposób — wystarczy kliknąć liczbę, która ma być edytowana. W oknie informacji o produkcie prezentowane są dane produktu. Wszystkie okna można wyświetlać i ukrywać, dzięki czemu system jest niezwykle elastyczny.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Program rozpoznaje nieprawidłowe wpisy i warunki geometryczne oraz wyświetla odpowiednie ostrzeżenie w polu komunikatów. Wymagany „prawidłowy projekt” można uzyskać w najszybszy możliwy sposób.
Wszechstronna funkcja wydruku pozwala prześledzić każdy krok obliczeń w programie. Gwarantuje to dużą przejrzystość tworzonych dokumentów.

W module Wood-fix program automatycznie określa właściwe obciążenia związane z działaniem wiatru i śniegu na podstawie podanego kodu pocztowego. Wartości te można też wprowadzać ręcznie.

Przejrzystość i elastyczność

Obraz może być dwuwymiarowy lub trójwymiarowy. Za pomocą myszy można łatwo przemieszczać wyświetlane grafiki, obracać o pełen zakres 360°, panoramować, pochylać i powiększać czy pomniejszać zgodnie z potrzebami.
Oprogramowanie w sposób ciągły prezentuje aktualny stan obciążenia kotew oraz graniczne warunki geometryczne płyty i otaczającego podłoża.

Uniwersalne oprogramowanie

Program zawiera moduł wejścia 3-D-CAD. Ten moduł CAD pozwala wyświetlać szczegółowy, bardzo realistyczny obraz.

Aktualność

Funkcja „Live update” pomaga w aktualizowaniu programu do najnowszych wersji. Oprogramowanie informuje użytkownika o dostępności nowej aktualizacji. O tym, kiedy ją zainstalować, decyduje już sam użytkownik.

więcej informacji: kliknij

źródło i zdjęcie: fischer Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny